:: ECONOMY :: ОЦІНЮВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРОБІЗНЕСУ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: ОЦІНЮВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРОБІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: ОЦІНЮВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРОБІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 27



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОЦІНЮВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРОБІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

 
22.02.2011 14:48
Автор: Нікшич Світлана Міланівна, кандидат економічних наук, старший викладач кафедри банківської справи Рівненського інституту слов’янознавства КСУ, Якубовська Наталія Василівна, старший викладач кафедри економіки та маркетингу Рівненського інституту слов’янознавства КСУ
[Економіка та підприємництво]
Здійснення підприємницької діяльності в аграрній сфері має свою специфіку, що закладено вже в самому терміні «агробізнес» (ведення бізнесу в аграрній сфері). 
Класичне розуміння терміну «бізнес» (від англ. business - справа, заняття) - економічна діяльність, спрямована на отримання прибутку; будь-який вид підприємницької діяльності, що забезпечує дохід чи інший зиск [1]; ініціативна економічна (виробнича, підприємницька, посередницька і та ін.) діяльність в умовах ринкової економіки, спрямована на створення власної справи для одержання прибутку шляхом використання своєї праці, власних або запозичених коштів [2], тобто передбачає вільну поведінку суб’єкта господарювання.
Специфіка ж аграрної сфери обумовлена тим, що державне втручання є суттєвим, присутнє на різних стадіях і є необхідним як в умовах кризового стану, так і в умовах розвинутого ринкового середовища, свідченням чого є досвід розвинутих країн. Відмінність полягає в напрямі цього впливу.  Так, наприклад, при оцінюванні стану даної галузі в Україні вченими як пріоритетні розглядаються різні питання, зокрема: 
-про необхідність перенесення державної підтримки з виробничої сфери у сферу людського і соціального розвитку села, при цьому безпосередня участь держави в регулювання аграрного виробництва буде якнайменшою [3];
-про необхідність впровадження науково обґрунтованої стратегії розвитку аграрного сектора економіки, що призведе до підвищення ефективності аграрної реформи [4];
-про потребу як у прямій, так і у непрямій формі державної підтримки сільськогосподарських підприємств [5];
-про потребу у першочерговому стимулюванні розвитку горизонтальних і вертикальних кооперативних відносин в аграрному секторі [6];
- про важливість цінової політики держави, при цьому підкреслюється, що «держава має проводити не політику ціноутворення, а політику регулювання продовольчого ринку, створюючи економічні передумови для розвитку сільськогосподарського виробництва в потрібних обсягах і пропорціях. Ціна з боку уряду повинна бути засобом, а не об’єктом регулювання» [7].
Як було зазначено, втручання держави в аграрну сферу є характерним і для розвинутих країн. Важливо правильно визначити шляхи, напрями і міру такого втручання.
Прикладом успішного поєднання таких, на перший погляд несумісних речей як вільна діяльність і державне регулювання може бути діяльність агрохолдингів в Україні. Агрохолдинги, як правило, - це чисто бізнесові проекти, основною метою діяльності яких є примноження капіталу їхніх засновників. Агрохолдинги існують у багатьох постсоціалістичних країнах східної Європи та колишніх республіках Радянського Союзу.
Особливо слід відзначити країни зі значним ресурсом сільськогосподарської землі як Росія і Казахстан. Загалом виникнення агрохолдингів в постсоціалістичних країнах пов’язано з недосконалістю і провалами у функціонуванні економіки, відсутністю необхідних інституційних і правових умов для ведення ефективного бізнесу, не адекватною політикою держави, зокрема відсутністю повноцінного ринку сільськогосподарської землі. Однак основним стимулом виникнення агрохолдингів є прагнення власників капіталу примножити його в довгостроковій перспективі [8, с. 5-6].
Реально агрохолдинги є прикладом успішної діяльності на грунті зазначених вище проблем та оптимального поєднання понять «бізнес» і «агросфера» на практиці.

Список використаної літератури:
1. http://fes.net.ua
2. http://enbv.narod.ru/text/Econom/encyclo/str/E-082.html
3. Бородіна О.М. Державно підтримка сільського господарства: концепція, механізми, ефективність // Економіка і прогнозування. – 2006. - № 1 . – С. 109-125.
4. Черевко Г.В., Горбонос Ф.В. державне регулювання АПК // вісник аграрної науки. – 2008. - № 6. – С.63-69.
5. Полозенко Д.В. Прямі на непрямі форми державної підтримки сільськогосподарських підприємств // Економіка АПК. – 2008. - № 5. С.40-44.
6. Шубравська О.В. Зовнішньоекономічний фактор стійкого розвитку національної агросфери // Економіка і прогнозування. – 2006. - №2. - С. 36-45.
7. Макаренко П.М. Цінова політика як фактор підвищення дохідності аграрного виробництва в умовах світової організації торгівлі // економіка АПК. – 2008. - № 5. С. 44-48.
8. Агрохолдинги в Україні: добре чи погано? // Серія консультативних робіт [AgPP No 21]. – К. – 2008. – 20 с.

e-mail: NataTrofi@i.ua

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЕКОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ
31.01.2011 18:31
НОВА ЕКОНОМІКА: ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ, СУТНІСТЬ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
24.02.2011 18:45
АНАЛІЗ ПОВЕДІНКИ СПОЖИВАЧА НА ПІДСТАВІ НЕОКЛАСИЧНОГО ТА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО ПІДХОДУ
24.02.2011 18:32
УМОВИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ
24.02.2011 09:34
АДАПТИВНЫЙ МЕХАНИЗМ КАК ОСНОВОПОЛАГАЮЩИЙ ЭЛЕМЕНТ КОНЦЕПЦИИ УПРАВЛЕНИЯ ПОТЕНЦИАЛОМ СОЦИАЛЬНО-ЭКОНОМИЧЕСКИХ СИСТЕМ
23.02.2011 22:06
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ПІДПРИЄМСТВ. ЕКОНОМІЯ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ
22.02.2011 11:20
КОНКУРЕНТНІ СТРАТЕГІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
21.02.2011 20:30
ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
20.02.2011 21:21
ВДОСКОНАЛЕННЯ РОЗВИТКУ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ
15.02.2011 22:21
РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ЗАСОБИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
15.01.2011 15:19




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.304 сек. / Mysql: 1367 (0.244 сек.)