:: ECONOMY :: ОЦІНЮВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРОБІЗНЕСУ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: ОЦІНЮВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРОБІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: ОЦІНЮВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРОБІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОЦІНЮВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРОБІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

 
22.02.2011 14:48
Автор: Нікшич Світлана Міланівна, кандидат економічних наук, старший викладач кафедри банківської справи Рівненського інституту слов’янознавства КСУ, Якубовська Наталія Василівна, старший викладач кафедри економіки та маркетингу Рівненського інституту слов’янознавства КСУ
[Економіка та підприємництво]
Здійснення підприємницької діяльності в аграрній сфері має свою специфіку, що закладено вже в самому терміні «агробізнес» (ведення бізнесу в аграрній сфері). 
Класичне розуміння терміну «бізнес» (від англ. business - справа, заняття) - економічна діяльність, спрямована на отримання прибутку; будь-який вид підприємницької діяльності, що забезпечує дохід чи інший зиск [1]; ініціативна економічна (виробнича, підприємницька, посередницька і та ін.) діяльність в умовах ринкової економіки, спрямована на створення власної справи для одержання прибутку шляхом використання своєї праці, власних або запозичених коштів [2], тобто передбачає вільну поведінку суб’єкта господарювання.
Специфіка ж аграрної сфери обумовлена тим, що державне втручання є суттєвим, присутнє на різних стадіях і є необхідним як в умовах кризового стану, так і в умовах розвинутого ринкового середовища, свідченням чого є досвід розвинутих країн. Відмінність полягає в напрямі цього впливу.  Так, наприклад, при оцінюванні стану даної галузі в Україні вченими як пріоритетні розглядаються різні питання, зокрема: 
-про необхідність перенесення державної підтримки з виробничої сфери у сферу людського і соціального розвитку села, при цьому безпосередня участь держави в регулювання аграрного виробництва буде якнайменшою [3];
-про необхідність впровадження науково обґрунтованої стратегії розвитку аграрного сектора економіки, що призведе до підвищення ефективності аграрної реформи [4];
-про потребу як у прямій, так і у непрямій формі державної підтримки сільськогосподарських підприємств [5];
-про потребу у першочерговому стимулюванні розвитку горизонтальних і вертикальних кооперативних відносин в аграрному секторі [6];
- про важливість цінової політики держави, при цьому підкреслюється, що «держава має проводити не політику ціноутворення, а політику регулювання продовольчого ринку, створюючи економічні передумови для розвитку сільськогосподарського виробництва в потрібних обсягах і пропорціях. Ціна з боку уряду повинна бути засобом, а не об’єктом регулювання» [7].
Як було зазначено, втручання держави в аграрну сферу є характерним і для розвинутих країн. Важливо правильно визначити шляхи, напрями і міру такого втручання.
Прикладом успішного поєднання таких, на перший погляд несумісних речей як вільна діяльність і державне регулювання може бути діяльність агрохолдингів в Україні. Агрохолдинги, як правило, - це чисто бізнесові проекти, основною метою діяльності яких є примноження капіталу їхніх засновників. Агрохолдинги існують у багатьох постсоціалістичних країнах східної Європи та колишніх республіках Радянського Союзу.
Особливо слід відзначити країни зі значним ресурсом сільськогосподарської землі як Росія і Казахстан. Загалом виникнення агрохолдингів в постсоціалістичних країнах пов’язано з недосконалістю і провалами у функціонуванні економіки, відсутністю необхідних інституційних і правових умов для ведення ефективного бізнесу, не адекватною політикою держави, зокрема відсутністю повноцінного ринку сільськогосподарської землі. Однак основним стимулом виникнення агрохолдингів є прагнення власників капіталу примножити його в довгостроковій перспективі [8, с. 5-6].
Реально агрохолдинги є прикладом успішної діяльності на грунті зазначених вище проблем та оптимального поєднання понять «бізнес» і «агросфера» на практиці.

Список використаної літератури:
1. http://fes.net.ua
2. http://enbv.narod.ru/text/Econom/encyclo/str/E-082.html
3. Бородіна О.М. Державно підтримка сільського господарства: концепція, механізми, ефективність // Економіка і прогнозування. – 2006. - № 1 . – С. 109-125.
4. Черевко Г.В., Горбонос Ф.В. державне регулювання АПК // вісник аграрної науки. – 2008. - № 6. – С.63-69.
5. Полозенко Д.В. Прямі на непрямі форми державної підтримки сільськогосподарських підприємств // Економіка АПК. – 2008. - № 5. С.40-44.
6. Шубравська О.В. Зовнішньоекономічний фактор стійкого розвитку національної агросфери // Економіка і прогнозування. – 2006. - №2. - С. 36-45.
7. Макаренко П.М. Цінова політика як фактор підвищення дохідності аграрного виробництва в умовах світової організації торгівлі // економіка АПК. – 2008. - № 5. С. 44-48.
8. Агрохолдинги в Україні: добре чи погано? // Серія консультативних робіт [AgPP No 21]. – К. – 2008. – 20 с.

e-mail: NataTrofi@i.ua

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЕКОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ
31.01.2011 18:31
НОВА ЕКОНОМІКА: ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ, СУТНІСТЬ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
24.02.2011 18:45
АНАЛІЗ ПОВЕДІНКИ СПОЖИВАЧА НА ПІДСТАВІ НЕОКЛАСИЧНОГО ТА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО ПІДХОДУ
24.02.2011 18:32
УМОВИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ
24.02.2011 09:34
АДАПТИВНЫЙ МЕХАНИЗМ КАК ОСНОВОПОЛАГАЮЩИЙ ЭЛЕМЕНТ КОНЦЕПЦИИ УПРАВЛЕНИЯ ПОТЕНЦИАЛОМ СОЦИАЛЬНО-ЭКОНОМИЧЕСКИХ СИСТЕМ
23.02.2011 22:06
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ПІДПРИЄМСТВ. ЕКОНОМІЯ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ
22.02.2011 11:20
КОНКУРЕНТНІ СТРАТЕГІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
21.02.2011 20:30
ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
20.02.2011 21:21
ВДОСКОНАЛЕННЯ РОЗВИТКУ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ
15.02.2011 22:21
РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ЗАСОБИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
15.01.2011 15:19




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.200 сек. / Mysql: 1396 (0.156 сек.)