:: ECONOMY :: ЕКОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ :: ECONOMY :: ЕКОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ
:: ECONOMY :: ЕКОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 30

Термін подання матеріалів

24 травня 2024

До початку конференції залишилось днів 24



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЕКОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ

 
31.01.2011 18:31
Автор: Ушкаренко Юлія Вікторівна, доктор економічних наук, доцент Херсонського державного аграрного університету, Грек Віктор Ігорович, аспірант Херсонського державного аграрного університету
[Економіка та підприємництво]
Розвиток сільськогосподарської кооперації спрямований на виконання двох основних функцій – економічної та соціальної [3, с. 4]. Економічна функція визначається насамперед підвищенням ефективності виробництва членом об’єднання засобів виробництва, коштів і праці. Другою важливою функцією кооперації є соціальний захист інтересів селян − членів кооперативних формувань. Проте, вбачаємо доцільним зупинитися й на екологічній функції, яку виконує кооперація.
 Сільське господарство є тією галуззю мате¬ріального виробництва, де екологічні проблеми виявляються в усій своїй багатогранності та складності. Це зумовлюється безпосереднім зв’язком аграрного сектора економіки з природою – земля, вода, рослинність, тварини й інші об’єкти природи становлять основу сільськогосподарського виробництва. При цьому ця галузь, з одного боку, впливає на навколишнє середовище шляхом використання природних об’єктів, насамперед землі, у процесі свого виробництва, а з іншого – зазнає впливу цілого комплексу природних факторів (сонячного випромінювання, вітру, опадів). Отже, сільське господарство – це найактивніша сфера взаємодії суспільства і природи, у процесі якої видозмінюються природні системи, створюються нові агросистеми, призначені для задоволення потреб суспільства у продовольстві й сировині рослинного та тваринного походження.
Зрозуміло, що вирішення екологічних проблем – це завдання всього суспільства. Сільськогосподарські кооперативи всіх напрямів не можуть ними займатися відокремлено поза загальною програмою з проблем екології сільськогосподарського виробництва. Головним завданням сільськогосподарських кооперативів є завдання підйому сільського господарства, швидкого збільшення виробництва продовольчих культур і продуктів тваринництва. Досягнення цієї мети зумовлює необхідність інтенсифікації сільськогосподарського виробництва, що пов’язано з хімізацією, меліорацією, механізацією виробництва, широким використанням у рослинництві та тваринництві нових технологій. Це у свою чергу накладає на працівників сільського господарства особливу відповідальність за застосування досягнень науки у здійсненні заходів з інтенсифікації виробництва.
Вважаємо, що роль сільськогосподарських кооперативів у вирішенні цих проблем полягає в тому, що вони можуть організувати проведення занять зі своїми пайовиками з екологічно безпечного застосування засобів хімізації і впровадження новітніх технологій у виробництві, організації на кооперативних засадах виробництва і маркетингу екологічно безпечної продукції,  проведенні спеціальних занять з підвищення екологічної свідомості сільського населення щодо збереження природного навколишнього середовища, налагодити контроль правильності внесення добрив на поля,  їхнього обробітку.
 На підприємствах з переробки сільськогосподарської продукції необхідне застосування маловідходних і безвідходних технологій. Їм потрібно також проводити екологічне стимулювання природоохоронної роботи. У цьому зв’язку кооперативам доцільно мати спеціальні фонди для мотивації захисту навколишнього середовища і відновлення родючості ґрунтів. Кооперативи зацікавлені у проведенні ретельного дослідження стану землі, що використовується у сільському господарстві, економічної оцінки кожної земельної ділянки.
У різних регіонах є свої особливості виробництва сільськогосподарської продукції, тому важливим є еколого-економічне обґрунтування оптимального співвідношення у господарствах рослинницьких і тваринницьких галузей. Кооперативи не можуть знаходитись осторонь у вирішенні цих проблем. Вони зацікавлені в ефективній роботі своїх господарств, що обумовлює необхідність їх участі у розробці науково обґрунтованих пропозицій щодо розміщення виробничих сил в їхній зоні. Ощадливе господарське ставлення до земельного багатства та інших природних ресурсів має велике економічне і соціальне значення. Тому не випадково у програмних документах багатьох кооперативів знаходять відображення екологічні аспекти. Таким чином, діяльність кооперативів повинна бути спрямована головним чином у трьох напрямах: збереженні довкілля, раціональному використанні природних ресурсів та виробництві й маркетингу екологічно безпечної продукції.

Список використаної літератури:
1.Дегодюк Е.Г. Еколого-техногенна безпека України / Дегодюк Е.Г.,  Дегодюк С.Е. – К.: ЕКМО, 2006. – 306 с.
2.Зіновчук В.В. Організаційні основи сільскогосподарського кооперативу. Вид. друге: доп. і перероб. /Зіновчук В.В. – К.:Логос, 2001.– 380 с.
3.Нечипоренко О.М. Формування кооперативних підприємств в аграрному секторі економіки: Монографія / Нечипоренко О.М. –  К.: ННЦ ІАЕ, 2005. – 172 с.
4.Пантелеймоненко А.О. Аграрна  кооперація в Україні: теорія і практика: монографія / Пантелеймоненко А.О. / Укоопспілка, Полтавський  ун-т споживчої кооперації України. – Полтава: РВВ ПУСКУ, 2008 . – 347 с.

e-mail: Sharmanschik@mail.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
НОВА ЕКОНОМІКА: ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ, СУТНІСТЬ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
24.02.2011 18:45
АНАЛІЗ ПОВЕДІНКИ СПОЖИВАЧА НА ПІДСТАВІ НЕОКЛАСИЧНОГО ТА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО ПІДХОДУ
24.02.2011 18:32
УМОВИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ
24.02.2011 09:34
АДАПТИВНЫЙ МЕХАНИЗМ КАК ОСНОВОПОЛАГАЮЩИЙ ЭЛЕМЕНТ КОНЦЕПЦИИ УПРАВЛЕНИЯ ПОТЕНЦИАЛОМ СОЦИАЛЬНО-ЭКОНОМИЧЕСКИХ СИСТЕМ
23.02.2011 22:06
ОЦІНЮВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРОБІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
22.02.2011 14:48
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ПІДПРИЄМСТВ. ЕКОНОМІЯ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ
22.02.2011 11:20
КОНКУРЕНТНІ СТРАТЕГІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
21.02.2011 20:30
ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
20.02.2011 21:21
ВДОСКОНАЛЕННЯ РОЗВИТКУ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ
15.02.2011 22:21
РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ЗАСОБИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
15.01.2011 15:19




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.219 сек. / Mysql: 1396 (0.158 сек.)