:: ECONOMY :: ІНФОРМАЦІЙНІ РИЗИКИ В БАНКІВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ :: ECONOMY :: ІНФОРМАЦІЙНІ РИЗИКИ В БАНКІВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
:: ECONOMY :: ІНФОРМАЦІЙНІ РИЗИКИ В БАНКІВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ІНФОРМАЦІЙНІ РИЗИКИ В БАНКІВСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

 
12.10.2011 18:30
Автор: Андроник Аліна Василівна, студентка Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича
[Секція 5. Банківська справа. Фінанси, грошовий обіг та кредит;]
 На даному етапі розвитку інформаційних технологій відбувається поширення їх використання в усіх сферах господарювання та банківській діяльності, зокрема. Але з усіма перевагами їх застосування зростає імовірність виникнення ризикових ситуацій, притаманних для автоматизованої обробки інформації.
Зважаючи на це, в сучасних умовах крім традиційних для неї ризиків банківської діяльності,  доцільно приділити увагу і специфічним ризикам, які пов’язані з електронними засобами обробки та передачі операційної та іншої інформації (3).
Реалізація інформаційного ризику негативно впливає на керованість, цілісність, контрольованість та безперервність банківського процесу. Оскільки сучасна діяльність банків здійснюється в інформаційній площині (інформаційне забезпечення платіжних систем банків; інформаційно-аналітичні дослідження клієнтів, партнерів, працівників; реклама банківських послуг; обов’язок зберігати банківську таємницю тощо), банки як ніхто інший із суб’єктів підприємництва є об’єктами інформаційних загроз і впливу інформаційних ризиків (1).
Інформація, яка використовується в процесі діяльності банків є в основному їх інтелектуальною власністю. Її використання забезпечує банкам отримання прибутку. За таких умов інформація набуває суттєвої цінності. Інформаційна діяльність банку (отримання, використання, поширення інформації) здійснюється під впливом певних загроз і характеризується відповідним ступенем ризику. На відміну від недалекого минулого, коли конкурентоспроможність підприємства або банку визначалась їх здатністю виробляти якісну продукцію чи послуги і професійно грамотно просувати їх на ринок, сьогодні роль і місце на ринку значною мірою визначається вмінням захищати свою ділову, комерційну та технологічну інформацію (2).
На сьогодні в Україні законодавчо не врегульовано права, умови та порядок доступу банків до джерел інформації, необхідної їм для забезпечення банківської діяльності. Відсутність такого законодавства утворює безліч ризиків, які виникають в ході інформаційного забезпечення банківських операцій.
З огляду на електронні платіжні системи, процес управління інформаційними ризиками повинен включати всі важливі операційні, правові і репутаційні сфери впливу ризиків.  Мінімізація інформаційних ризиків передбачає вжиття заходів, спрямованих на зниження імовірності негативного впливу ризиків, їх уникнення або зменшення величини.
Враховуючи це, ми можемо сказати, що банки повинні приділити увагу організації інформаційно-аналітичної роботи в банку, тобто повинна бути запроваджена система інформаційно-аналітичного забезпечення його діяльності, яка буде передбачати збір та обробку інформації з різних джерел різними підрозділами банку.
Зараз у більшості банків питанню мінімізації інформаційних ризиків не приділяють належної уваги, у такому разі інформація, як правило, є неповною та однобічно висвітлює події та явища навколишнього середовища.
Підбиваючи підсумок розгляду інформаційних ризиків, які виникають у діяльності банків, ми зазначаємо, що такі ризики необхідно розглядати не як окремо взяті, а в сукупності з іншими ризиками банківської діяльності. Саме в такий спосіб можна буде прийняти правильне рішення стосовно ризику проведення певної операції чи діяльності банку взагалі. Водночас інформаційні ризики за певних умов можуть виявитися найважливішими серед усіх інших ризиків, які бере на себе банк в процесі діяльності.
 
Список використаної літератури:
1. Примостка Л.О. Управління банківськими ризиками // Навчальний посібник.  – КНЕУ, 2007 р. – 539 с.
2.  Диба М., Зубок М., Яременко С. Інформаційні ризики в банківській діяльності / М. Диба, М. Зубок, С. Яременко // Вісник Національного банку України. – 2007 р. - № 9 – с. 28-36.
3. Романенко Л. Ризики у банківській діяльності / Л. Романенко, А. Коротеєва // Фінанси України. - 2003. - №5.- с. 121-127.
4. Тичина В. Впровадження системи управління ризиками в банку / В. Тичина, О. Задніпровська// Вісник Національного банку України.-2004.-№8.- с. 18-22.

e-mail: alino4ka17_90@mail.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ
29.09.2011 12:58
ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ У КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ
13.10.2011 19:15
ПЕРСПЕКТИВНІ ВИДИ КРЕДИТНИХ ПОСЛУГ БАНКІВ
12.10.2011 18:00
РОЗПОДІЛ ВИДАТКІВ НА ЗАКЛАДИ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
09.09.2011 17:01
АНАЛІЗ ВИДАТКІВ НА РОЗВИТОК ВУЗІВСЬКОЇ НАУКИ
09.09.2011 16:42
АНАЛІЗ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ «КЛІЄНТ – БАНК»
08.10.2011 12:49
СТАБІЛЬНІСТЬ РОЗВИТКУ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ ЯК ОСНОВА КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ
07.10.2011 18:09
ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ МФО НА ФІНАНСОВИХ РИНКАХ
07.10.2011 16:59




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.210 сек. / Mysql: 1396 (0.165 сек.)