:: ECONOMY :: ПЕРЕДУМОВИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ВИТРАТ :: ECONOMY :: ПЕРЕДУМОВИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ВИТРАТ
:: ECONOMY :: ПЕРЕДУМОВИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ВИТРАТ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 36

Термін подання матеріалів

17 грудня 2024

До початку конференції залишилось днів 10



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПЕРЕДУМОВИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ВИТРАТ

 
12.03.2010 23:55
Автор: Чиж Віра Іванівна, доктор економічних наук, професор, завідуюча кафедрою контролю і аудиту Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, м. Луганськ
[Облік і аудит. Бухгалтерський облік. Управлінський облік. Податковий облік. Контроль і ревізія]
Трансформація економічних відносин в Україні, зміна форми власності багатьох підприємств суттєво вплинула на перетворення форм контролю. На зміну тотальному державному контролю прийшов внутрішній контроль власника, що зумовлює необхідність визначення передумов його здійснення.
Контроль є загальновизнаною функцією управління, яка забезпечує зворотній зв'язок між поставленою метою та досягнутими результатами. Вітчизняний досвід організації внутрішнього контролю спрямований на організацію перевірок виробничих показників, таких як: використання ресурсів, фінансових результатів, майнового стану і має ретроспективний характер.
Під внутрішнім контролем розуміють систему заходів відповідності діяльності підприємства встановленим завданням, надання керівництву інформації про стан об’єктів, що перевіряються, а також рекомендації щодо цих об’єктів, які сприятимуть прийняттю управлінських рішень. У літературі внутрішній контроль пов’язують з Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» і виділяють його як самостійну сферу діяльності з формулюванням завдань та вимог. Але такий підхід можна визнати справедливим лише до діяльності спеціальних підрозділів підприємства, які створені з метою контролю, а саме: інвентаризаційних комісій, наглядових рад та ревізійних комісій акціонерних товариств.
За нашою думкою, внутрішній контроль є функцією, яка невід’ємна від інших управлінських функцій, і в першу чергу – облікової. Тому методологія внутрішнього контролю має органічно доповнювати функціональні обов’язки управлінського персоналу і бухгалтерів, оскільки контрольна функція закладена у процедури обліку.
Посилення контрольної облікової функції щодо витрат можливе за умов розвитку підсистеми управлінського обліку, в якій здійснюється формування інформації про витрати і надання її за запитом управлінському персоналу. Особливістю реалізації функції контролю щодо витрат полягає у тому, що контроль може носити не тільки ретроспективний, але й превентивний характер. Превентивний контроль дозволяє забезпечити реальний управлінський вплив, в той час як ретроспективний контроль в управлінні витратами дозволяє тільки констатувати рівень виховання запланованих завдань. Відповідно до цього, організаційні та методичні підходи щодо внутрішнього контрою витрат знаходяться у площині управлінського обліку.
Організаційною передумовою внутрішнього контролю є сегментний підхід до визначення місць виникнення витрат і центрів відповідальності та стандартизація облікових процедур. Управляти затратами важко на основі узагальнених даних бухгалтерської звітності, потрібна більш деталізована інформація, яку і забезпечує сегментний підхід до формування інформації щодо затрат. Такий підхід розділяє управлінський процес на чотири стадії, в кожній з яких використовують дані обліку за сегментами, а саме оцінка стратегічних альтернатив; поширення стратегії в організації; ухвалення тактичних програм, які з найбільшою імовірністю будуть ефективні з погляду досягнення організацією своїх стратегічних цілей; моніторинг показників діяльності підрозділів підприємства. Складовими моделі обліку за сегментами є внутрішньогосподарське планування, оперативно-технічний облік і внутрішньовиробнича звітність.
Методологічною передумовою внутрішнього контролю слід визнати моделювання. Моделювання в інформаційному забезпеченні управління витратами і забезпеченні контролю – це елемент систематизації обліку. Воно дозволяє зробити добір адекватних варіантів обліку і забезпечити раціональне управління обліковим процесом. З позиції управління витратами найбільш актуальним є моделювання форм і змісту первинних документів, робочого плану рахунків бухгалтерського обліку, облікової політики й облікових процедур при побудові системи управлінського обліку.

e-mail: vera-chizh@yandex.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ У БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК БАНКІВ УКРАЇНИ
15.03.2010 08:35
РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЗБАЛАНСОВАНОЇ СИСТЕМИ ПОКАЗНИКІВ ЯК ПЕРЕДУМОВА ОБЛІКУ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ
13.03.2010 18:19
ПРЕДМЕТ ОРГАНІЗАЦІЇ КОНТРОЛЮ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.03.2010 00:07
ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
11.03.2010 22:25
СПРОЩЕНА СИСТЕМА ОПОДАТКУВАННЯ СУБ’ЄКТА МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
11.03.2010 09:55
ЩОДО ОБЛІКУ СТАНУ ТА РУХУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ЯК ЕЛЕМЕНТУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АУДИТУ
10.03.2010 23:30
ФІНАНСОВИЙ МОНІТОРИНГ У ПРОТИДІЇ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ (ВІДМИВАННЯ) ДОХОДІВ, ОДЕРЖАНИХ ЗЛОЧИННИМ ШЛЯХОМ
10.03.2010 09:37




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.254 сек. / Mysql: 1599 (0.198 сек.)