:: ECONOMY :: ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВ :: ECONOMY :: ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВ
:: ECONOMY :: ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 5



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВ

 
19.05.2010 11:02
Автор: Чорна Світлана Василівна, доцент кафедри обліку і аудиту Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ
[Облік і аудит. Бухгалтерський облік. Управлінський облік. Податковий облік. Контроль і ревізія]
Для здійснення господарської діяльності, отримання прибутку та досягнення інших цілей підприємства використовують окремі види ресурсів: матеріальні, трудові, фінансові.
Фінансовим ресурсам, належить визначальна роль у розширенні господарської діяльності, реконструкції і оновленні основних засобів, оплаті праці та ін. Їх структура, джерела формування та напрямки використання здійснюють прямий і суттєвий вплив на діяльність підприємств.
Для ефективного управління фінансовими ресурсами та підприємством в цілому необхідно володіти достатньою інформацією про фінансові ресурси, їх формування та ефективність використання. Саме облік і аналіз дозволяють отримати інформацію достатню для цього.
Розвитку теорії та практики обліку, аналізу формування і використання фінансових ресурсів сприяли праці таких відомих вітчизняних та іноземних вчених як: Ф.Ф.Бутинця, М.І.Баканова, І.Т.Балабанова, В.В.Бочарова, Є.Брігхема, О.Д.Василика, С.Ф.Голова, А.Гропеллі, М.Я.Коробова, М.В.Кужельного, Є.В.Мниха, В.М.Опаріна, П.Я.Поповича, В.І.Самборського, І.І.Сахарцевої, І М.Г.Чумаченка, та інших.
Незважаючи на значну кількість досліджень до сьогодні не існує єдиної точки зору щодо змісту, економічної інтерпретації та класифікації фінансових ресурсів. Це викликано тим, що зазначена категорія має складну структуру та різні форми прояву. Крім того, кожен дослідник використовує різні критерії, яким на його думку відповідає визначення фінансових ресурсів.
Так, Аранчій В.І. зазначає, що «фінансові ресурси – це сума коштів, які спрямовані в основні та оборотні засоби підприємства» [1, с.29] Подібної думки дотримується і Слав'юк Р.А., який визначає фінансові ресурси як «грошові доходи та надходження, що перебувають у розпорядженні суб'єктів господарювання і призначенні для виконання фінансових зобов'язань, здійснення витрат на розширене відтворення та економічне стимулювання працівників» [6,с.177]. Тобто, основним критерієм є напрямок використання.
Окремі науковці зосереджуються на формах вираження, і зазначають, що до «фінансових ресурсів належать грошові фонди і та частина грошових коштів, яка використовується в нефондовій формі». [5, с.10] Але слід зважати на те, що в сучасних умовах грошові кошти не формуються в грошові фонди і не вилучаються з кругообігу, а використовуються підприємством залежно від потреби та наявності на підприємстві.
Інша частина дослідників крім напрямку використання враховує і джерело створення. Зокрема, Філімоненков О.С. вважає, що «фінансові ресурси підприємства – це власний, позичений та залучений грошовий капітал, який використовується підприємствами для формування своїх активів та здійснення виробничо-фінансової діяльності, з метою отримання відповідного доходу, прибутку». [7, с.18] Таким чином враховуються всі джерела створення, у тому числі позикові і залучені. Джерела будуть відрізнятись залежно від форми власності підприємства (державні, приватні або колективні).
Зятковський І.В. під фінансовими ресурсами підприємства вважає сукупність грошових резервів та надходжень цільового призначення, якими воно розпоряджається на правах власності, оперативного управління або повного господарського відання і використовує на статутні потреби [2, с.17].
На думку Партина Г.О. та Загороднєго А.Г. «фінансові ресурси – кошти, що перебувають у розпорядженні підприємств і призначені для виконання ними певних фінансових зобов'язань» [4,с.14].
Наявність і ефективне використання фінансових ресурсів підприємства є запорукою успішного функціонування будь-якого підприємства як на теперішній момент часу так і в майбутньому. І різні визначення цієї категорії іноді доповнюють один одного а в деяких випадках суперечать. Але в будь-якому випадку служать для подальшої оптимізації джерел фінансування підприємства та напрямків їх використання.

Список використаних джерел:
1. Аранчій В.І. Фінанси підприємств. Навчальний посібник – К.: ВД «Професіонал», 2004.
2. Зятковський І.В.Теоретичні засади фінансів підприємств // Фінанси України – 2000 - №4 – с.25
3. Онисько С.М., Марич П.М. Фінанси підприємств. Підручник для студентів вищих закладів освіти. 2-ге видання, стереотипне – Львів: «Магнолія Плюс», 2005
4. Партин Г.О., Загородній А.Г. Фінанси підприємств: Навч. посібник. – Львів: ЛБІ НБУ, 2003.
5. Фінанси підприємств: Підручник / А.М.Поддерьогін, М.Д.Білик, та ін.; кер кол. авт. і наук. ред. проф. А.М.Поддерьогін. – 5-те вид., перероб. та допов. – К.: КНЕУ, 2004.
6. Слав'юк Р. А. Фінанси підприємств: Навч. пос. - К.: ІДУЛ, 2002.
7. Філімоненков О.С. Фінанси підприємств: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2005.

e-mail: karlson-s@rambler.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СПЕЦИФІКА ФОРМУВАННЯ СВІДОМОСТІ КОНТРОЛЕРА – ОСНОВА ДЛЯ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ НА ПІДПРИЄМСТВІ
28.04.2010 21:42
ФАКТОРИ, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ ОБСЯГ ТА СТРУКТУРУ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВІ
22.04.2010 21:44
СУТНІСТЬ ДОХОДІВ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ГОТЕЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
22.04.2010 20:12
СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПРОБЛЕМИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ
19.05.2010 10:15
ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В ОБЛІКУ ДОХОДІВ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ
18.05.2010 09:55




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.191 сек. / Mysql: 1396 (0.147 сек.)