:: ECONOMY :: ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В ОБЛІКУ ДОХОДІВ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ :: ECONOMY :: ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В ОБЛІКУ ДОХОДІВ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ
:: ECONOMY :: ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В ОБЛІКУ ДОХОДІВ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 27



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В ОБЛІКУ ДОХОДІВ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ

 
18.05.2010 09:55
Автор: Романішина Тетяна Володимирівна, студентка обліково-економічного факультету Національного університету Державної податкової служби України, м. Ірпінь
[Облік і аудит. Бухгалтерський облік. Управлінський облік. Податковий облік. Контроль і ревізія]
На сучасному етапі господарювання ринкова економіка диктує жорстокі умови функціонування всіх галузей економіки. Зростає потреба усіх рівнів управління в своєчасній та достовірній інформації для прийняття управлінських рішень. В зв’язку з цим зростає роль обліку як складової частини економічної інформації. В умовах ринкової економіки існує висока конкуренція. Правильність та своєчасність відображення в бухгалтерському обліку операцій фінансово-господарської діяльності підприємства, відображення доходів та витрат, нарахування та сплата податків, а потім – визначення фінансових результатів забезпечує стабільне, конкурентоспроможне місце суб’єкта підприємництва серед партнерів та конкурентів.
Метою здійснення господарської діяльності кожного підприємства є отримання економічної вигоди. Саме виникнення доходу призводить до одержання підприємством економічної вигоди. Але, на підприємстві можуть виникати такі види доходів по яких ще не було здійснено ніяких витрат, їх класифікують як доходи майбутніх періодів.
Під час відображення доходів важливо правильно розподіляти їх на доходи звітного періоду та доходи майбутніх періодів. До доходів майбутніх періодів можуть бути віднесені наступні доходи підприємства:
- отримана наперед орендна плата;
- платежі за комунальні послуги;
- плата за перевезення вантажів та пасажирів по місячних білетах;
- абонементна плата за користування послугами зв’язку;
- передплата на газети, журнали, періодичні та довідкові видання;
- виручка від продажу квитків театрально-видовищних підприємств.
Основні критерії визнання доходів майбутніх періодів:
- одержання грошових коштів наперед;
- виконання зобов’язань за отриманими грошовими коштами в наступних звітних періодах;
- неможливість зміни дати та періодів надання послуг;
- щомісячна сума надання послуг чітко визначена і не може бути змінена;
- неможливість зміни обсягу послуг, що будуть надаватися протягом наступних звітних періодів;
- оцінка може бути достовірно визначена;
- відбувається одночасне збільшення активів та зобов’язань під час їх виникнення;
- існує ймовірність збільшення економічних вигід внаслідок їх списання.
Одним з критеріїв визнання доходів майбутніх періодів визначено можливість достовірності їх оцінки. У П(С)БО 11 «Зобов’язання» не розглядається оцінка доходів майбутніх періодів. Якщо взяти до уваги спільні риси доходів майбутніх періодів з авансами одержаними, які призводять до виникнення поточних зобов’язань, то за основу можна взяти оцінку поточних зобов’язань, яка передбачає відображення їх в балансі за сумою погашення. Але доходи майбутніх періодів погашаються шляхом списання їх на доходи звітного періоду, крім того, протягом кількох звітних періодів в балансі підприємства залишається несписаний залишок, сума за яким належить до наступних періодів. Виходячи з цього можна сформулювати наступний порядок оцінки доходів майбутніх періодів, а саме: доходи майбутніх періодів відображаються у фінансовій звітності в сумі їх отримання за вирахуванням частини списаної на доходи поточного періоду.
При надходженні на підприємство грошових коштів, що належать до доходів майбутніх періодів, одразу же відбувається нарахування податкових зобов’язань з податку на додану вартість і в подальшому на доходи звітного періоду вже списується чистий доход.
Але на нашу думку, тут виникає суперечка, оскільки Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку стосовно рахунку 70 «Доходи від реалізації» передбачено, що за кредитом цього рахунку відображається одержання доходу, а за дебетом – належна сума непрямих податків, у тому числі податку на додану вартість. Крім того, згідно П(С)БО 3 «Звіт про фінансові результати» у статті «Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)» відображається загальний доход (виручка) від реалізації продукції, товарів, робіт або послуг, тобто без вирахування наданих знижок, повернення проданих товарів та непрямих податків (податку на додану вартість, акцизного збору тощо). В свою чергу, стосовно рахунку 69 «Доходи майбутніх періодів» в Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку не зазначено в якій саме сумі повинні списуватись такі доходи на доходи звітного періоду, відсутня лише кореспонденція з рахунком 64 «Розрахунки за податками і платежами». Крім того, кореспонденція рахунку 69 «Доходи майбутніх періодів» з кредитом рахунків 30 «Каса» та 31 «Рахунки в банках» передбачає можливість повернення замовникам попередньо проведеної оплати.
Отже, відображення в обліку списання доходів майбутніх періодів на доходи звітного періоду необхідно здійснювати разом із податком на додану вартість, що не дозволить викривлення облікової інформації щодо суми одержаних доходів у фінансовій звітності підприємства, зокрема, формі № 2 «Звіт про фінансові результати».

Список використаної літератури:
1. Коцупатрий М.М., Ковач С.І.,Мельничук В.В., Податковий облік і звітність: Навч. посіб. К.: КНЕУ, 2006. – 312 с.
2. Кужельний М. В.,Коцупатрий М. М.,Бухгалтерський облік: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни. — К.: КНЕУ, 2005.— 217 с.
3. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16.07.99 р. № 996-XIV // www.rada.gov.ua.

e-mail: romanishyna_t@ukr.net

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
СПЕЦИФІКА ФОРМУВАННЯ СВІДОМОСТІ КОНТРОЛЕРА – ОСНОВА ДЛЯ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ НА ПІДПРИЄМСТВІ
28.04.2010 21:42
ФАКТОРИ, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ ОБСЯГ ТА СТРУКТУРУ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВІ
22.04.2010 21:44
СУТНІСТЬ ДОХОДІВ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ГОТЕЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
22.04.2010 20:12
ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВ
19.05.2010 11:02
СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПРОБЛЕМИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ
19.05.2010 10:15




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.214 сек. / Mysql: 1367 (0.169 сек.)