:: ECONOMY :: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ В УКРАЇНІ :: ECONOMY :: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ В УКРАЇНІ
:: ECONOMY :: СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ В УКРАЇНІ
 
UA  PL  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 43

Термін подання матеріалів

15 липня 2025

До початку конференції залишилось днів 15



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ В УКРАЇНІ

 
20.06.2025 19:06
Автор: Пономаренко Тетяна Юріївна, здобувач, Національний університет біоресурсів і природокористування України
[1. Економічні науки;]


Поточна економічна ситуація в Україні вимагає впровадження масштабних і системних змін у національній економічній моделі, спрямованих на забезпечення якісного та кількісного зростання економіки країни. Економічний розвиток є ключовим чинником для зміцнення державної самостійності, утвердження національної самобутності та консолідації суспільства. Наразі в Україні відбувається поступова відбудова міст і об'єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок агресії російської армії.


Процеси урбанізації, зміна організаційно-виробничих підходів до сільськогосподарської діяльності, а також занепад соціально-економічної інфраструктури призвели до поступового погіршення стану сільських територій. Це зокрема проявляється у зменшенні чисельності населення, зростанні кількості депресивних регіонів, занепаді підприємницької активності та втраті людського капіталу в сільських місцевостях[1]. 


На сьогодні в країнах-членах Європейського Союзу реалізується 118 різних програм розвитку сільських територій (RRP) та 20 автономних національних програм. Вісім країн-членів ЄС віддають перевагу впровадженню двох або більше регіональних програм розвитку сільської місцевості. Це свідчить про значущість питань розвитку сільських територій для країн Європейського Союзу.


Зовнішньоекономічний вектор, характер зовнішньої політики, міжнародні торговельні партнери та рівень співпраці з ними мають ключове значення для розвитку країни та реалізації її потенціалу. Сучасний світовий економічний простір стимулює інтеграцію держав як в економічному, так і в політичному аспектах, сприяючи зміцненню торговельних відносин, розвитку кооперації та взаємодії між ними. Країни, що залишаються поза цими процесами, ризикують втратити конкурентоспроможність у довгостроковій перспективі, особливо якщо їхній внутрішній економічний потенціал залишається нерозкритим або використовується неефективно. Економічне співробітництво з такими асоціаціями, як Європейський Союз, має значно більше переваг, ніж ризиків. Економіка країн ЄС здебільшого будується на принципах конкуренції, що стимулює підприємства прагнути до максимальної ефективності та лідерства, заснованого на високій якості продукції та послуг [2].


Важливу роль у розвитку країни та реалізації її потенціалу відіграє зовнішньоекономічний вектор, специфіка зовнішньої політики, міжнародні торгові партнери та активність співробітництва з ними. Сучасний світовий економічний простір сприяє інтеграції країн як в економічному, так і в політичному плані, зміцненню торговельних відносин, кооперації та кооперації між ними. Країни, які залишаються поза цими процесами, не можуть залишатися конкурентоспроможними в довгостроковій перспективі, особливо якщо їхній внутрішній економічний потенціал невикористаний або неефективно використовується. Економічна інтеграція з такою асоціацією країн, як Європейський Союз, має набагато більше позитивного потенціалу, ніж негативного. Економіка країн ЄС функціонує здебільшого на основі конкуренції, прагнення підприємств до максимальної конкурентоспроможності та лідерства, яке базується на якості. При певних позитивних зрушеннях у розвитку сільської місцевості більшість населення України позбавлена можливості отримувати якісні соціально-побутові, медичні та культурні послуги, які надаються на значно вищому рівні у містах та відповідних регіонах. Що стосується розвитку аграрної сфери, то в умовах воєнного стану суттєві негативні тенденції пов’язані з неможливістю перспективного планування сільськогосподарського виробництва, матеріально-технічних ресурсів, зокрема завдання створення запасів паливномастильних матеріалів[3]. 


Загалом на розвиток сільських територій впливають соціальні, інформаційно-цифрові, туристично-рекреаційні, інвестиційні, територіальні (регіональні), виробничо-економічні фактори, а також фактори інституційної трансформації. Вони можуть мати як позитивний, так і негативний вплив[4]. 





Рис. 1. Сільський розвиток у контексті стратегії «Європа 2030»


У цілому, можна зробити висновок про те, що сільська місцевість є невід’ємною частиною успішної економіки України як сучасної європейської аграрної держави. Тому підтримка сільських жителів та сприяння розвитку села є пріоритетом діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування. Розвиток села починається з кожного, хто там живе, з його внеску, з розвитку малого та середнього підприємництва, яке буде не тільки приносити прибуток, а й працювати на людей. 


Список використаних джерел:


1. Газуда Л.М., Готра В.В. Напрями розвитку сільських територій України в сучасних умовах. Науковий вісник ужгородського університету. Серія. Економіка. Випуск 2 (60). 2022. С.27-33.


2. Шевченко І.І. Вплив зовнішньоекономічних факторів на розвиток сільських територій. Економіка України. 11(3).2022.С. 23-34.


3. Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року. https://agro-business.com.ua/agro/u-pravovomu-poli/item/31564-stratehiia-rozvytku-silskoho-hospodarstva-ta-silskykh-terytorii-v-ukraini-na-period-do-2025.


4. Томашук І.В., Балдинюк В.М., Томашук І.О. Розвиток сільських територій України в системі євроінтеграційних процесів. Економіка, фінанси, менеджмент: актуальні питання науки і практики. 2021. №4.


С.115-132.





Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ІННОВАЦІЙНІ МЕТОДИ ПОКРАЩЕННЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ У ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННІЙ ІНДУСТРІЇ: ОГЛЯД СУЧАСНИХ ТЕНДЕНЦІЙ
27.06.2025 19:14
ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ LEAN LOGISTICS У ПРОЕКТУВАННІ ЕФЕКТИВНИХ ЛОГІСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ
27.06.2025 18:45
UNVEILING THE BEHAVIOURAL LENS: CULTURAL AND PSYCHOLOGICAL INFLUENCES ON FINANCIAL DECISION-MAKING
23.06.2025 19:33
АНАЛІТИЧНА ПОБУДОВА ТА ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ФОНДОВИХ ІНДЕКСІВ
23.06.2025 13:51
АНАЛІЗ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ В ПОКАЗНИКАХ ЕКОНОМІЧНОЇ АКТИВНОСТІ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
23.06.2025 13:44
ВИЗНАЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОГРАМ ПІДТРИМКИ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ УКРАЇНИ ВІД ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
20.06.2025 23:37
ОБЛІК ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ ВЕЛИКИХ ПІДПРИЄМСТВ: ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ
17.06.2025 13:47
ЦИФРОВІ ІНСТРУМЕНТИ ТА МЕТОДИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ: ПЕРСПЕКТИВИ БУХГАЛТЕРІЇ ТА ОПОДАТКУВАННЯ
17.06.2025 13:35
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ІТАЛІЇ У XXI СТОЛІТТІ: ТЕНДЕНЦІЇ, ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
17.06.2025 12:17
РОЗВИТОК СТАРТАПІВ У СФЕРІ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ
17.06.2025 11:55




© 2010-2025 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.292 сек. / Mysql: 1775 (0.222 сек.)