:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ВІДМЕЖУВАННЯ  НА ПРАКТИЦІ ТРУДОВИХ І ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ВІДНОСИН :: ECONOMY :: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ВІДМЕЖУВАННЯ  НА ПРАКТИЦІ ТРУДОВИХ І ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ВІДНОСИН
:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ВІДМЕЖУВАННЯ  НА ПРАКТИЦІ ТРУДОВИХ І ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ВІДНОСИН
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 30

Термін подання матеріалів

24 травня 2024

До початку конференції залишилось днів 20



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ВІДМЕЖУВАННЯ НА ПРАКТИЦІ ТРУДОВИХ І ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ВІДНОСИН

 
31.01.2011 17:35
Автор: Жолоб Григорій Михайлович, старший викладач кафедри агробізнесу та права, Херсонського державного аграрного університету, Петько Володимир Миколайович, старший викладач кафедри агробізнесу та права Херсонського державного аграрного університету
[Податкова система. Бюджетна система. Правові відносини в економічній системі]
В умовах розвитку ринкової економіки в Україні виникла нагальна потреба розробки і здійснення великої сукупності правових, організаційних, економічних, наукових, соціальних та інших заходів з метою забезпечення такого розвитку аграрної сфери економіки, який би повністю відповідав потребам країни, забезпечував її продовольчу безпеку. Вирішення цих питань неможливе без обґрунтованої і виваженої аграрної політики, стратегічна мета якої полягає у формуванні реального власника і господаря землі, соціально-економічній розбудові села.
У процесі виробничо-господарської та іншої діяльності різноманітних сільськогосподарських товаровиробників виникає комплекс складних, взаємопов'язаних майнових, земельних, господарських, трудових, організаційно-управлінських та інших відносин. Вони не становлять органічної єдності, проте специфіка виробничо-господарської діяльності в агропромисловому секторі обумовлює необхідність їх об'єднання в одну систему. У цій системі норма кожної з галузей права регулює свої специфічні відносини. Наприклад, майнові відносини можуть бути предметом регулювання цивільного права, земельні – предметом регулювання земельного права, трудові – предметом регулювання трудового права тощо. Оскільки ці відносини складаються в процесі обробітку землі, виробництва, переробки і збуту сільськогосподарської продукції, їх не можна віднести до жодної з традиційних галузей права. Неможливе і регулювання сільськогосподарської праці нормами трудового законодавства через різноманітність видів сільськогосподарської праці, її сезонний характер, розрив між періодом трудового процесу і його наслідками, залежність від природнокліматичних умов і т. ін. Крім того, в кооперативних підприємствах, які поширені в сільськогосподарському виробництві, трудові відносини з однією частиною працівників ґрунтуються на умовах їх членства, а з іншою частиною (громадянами, які не є членами цих підприємств) – на основі договорів (контрактів).
Питання відмежування і співвідношення між трудовими і цивільно-правовими договорами завжди були актуальними. Практичне значення цієї теми посилюється значною зовнішньою тотожністю таких договорів (особливо між трудовим договором і підрядом), хоча їх правове регулювання істотно відрізняється. З іншого боку – певні відмінності в оподаткуванні цих видів договорів, особливо коли йдеться про договори за участю фізичних осіб, створюють можливості для оптимізації цього оподаткування, насамперед, стосовно обов'язкових відрахувань на соціальне страхування. Поява у податковому законодавстві понять «само зайнята особа», «незалежна професійна діяльність» з відповідними особливими режимами оподаткування викликає необхідність у подальшому вивченні наведених питань, оновленні правової концепції.
Вважалося, що трудові та цивільно-правові договори є взаємовиключними видами договорів. Проте, у ст. 9 Цивільного кодексу України зазначається, що його положення застосовуються до трудових відносин, якщо вони не врегульовані іншими актами законодавства. Основним законодавчим актом у сфері трудових відносин є Кодекс законів про працю України, де у ст. 4 встановлено, що законодавство про працю складається з КЗпП та інших актів законодавства України, прийнятих відповідно до нього. Зрозуміло, що ЦКУ не підпадає під такий критерій актів трудового законодавства. Отже, наявною є колізія (суперечність) між ст. 9 ЦКУ і ст. 4 КЗпП. Подібні колізії у правовій концепції прийнято вирішувати на користь того законодавчого акта, що є спеціальним. У даному випадку це КЗпП.
Загальне поняття цивільно-правового договору подається у ст. 626 ЦКУ. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Натомість трудовий договір на підставі ст. 21 КЗпП – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням  внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язуються виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Позицію Міністерства праці та соціальної політики України викладено у листі від 26.12.2003р. №06/1-4/200. На думку Мінпраці, можна виділити кілька ознак, за допомогою яких відрізняється один вид договору від іншого.
Автори зупинилися лише на деяких практичних аспектах відмінностей між трудовим і цивільно-правовим договорами. Як свідчить судова практика, сама по собі назва договору «трудовий контракт» або «договір підряду» ще є недостатньою для визначення його правової природи. Як трудовий, так і цивільно-правовий договори мають певні притаманні саме їм риси, що і дозволяє відокремити їх один від одного. З прийняттям нових законодавчих актів – Трудового кодексу, змін до Цивільного кодексу з’явиться можливість вирішення зазначених проблем.

Список використаної літератури:
1.Цивільний кодекс України. Харків, Одіссей, 2004, - 408 с.
2.Кодекс законів про працю України. Харків, Одіссей, 2002, - 52 с.
3.Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 26.12.2003 р. №06/1-4/200.
4.Бюлетень законодавства і юридичної практики України, - 2006, - №11, с. 301.

e-mail: Sharmanschik@mail.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРОТИДІЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ НЕЗАКОННИХ ДОХОДІВ
27.01.2011 09:33
МІЖБЮДЖЕТНІ ВІДНОСИНИ В КОНТЕКСТІ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
26.02.2011 18:45
ПРОБЛЕМА ПОДВІЙНОГО ОПОДАТКУВАННЯ ТА НАПРЯМИ ЇЇ УСУНЕННЯ
24.02.2011 23:47
ПОДАТКОВА РЕФОРМА ТА ПРОБЛЕМИ ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ
24.02.2011 18:27
НАСЛІДКИ ВПРОВАДЖЕННЯ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ
24.02.2011 11:10
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД ОЦІНЮВАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ПОДАТКОВИХ РЕЖИМІВ ЯК ВАЖЛИВИЙ НАПРЯМ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
22.02.2011 21:23




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.277 сек. / Mysql: 1396 (0.222 сек.)