:: ECONOMY :: ЕФЕКТИВНІСТЬ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПРИКЛАДІ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН :: ECONOMY :: ЕФЕКТИВНІСТЬ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПРИКЛАДІ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
:: ECONOMY :: ЕФЕКТИВНІСТЬ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПРИКЛАДІ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 30

Термін подання матеріалів

24 травня 2024

До початку конференції залишилось днів 23



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ЕФЕКТИВНІСТЬ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НА ПРИКЛАДІ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН

 
12.03.2010 08:40
Автор: Шостак Людмила Василівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту Волинського інституту економіки та менеджменту, Павлова Світлана Володимирівна, доктор філософії в галузі економіки, старший викладач Волинського інституту економіки та менеджменту
[Економіка та підприємництво. Менеджмент підприємств та організацій]
Створення ефективної системи корпоративного управління, необхідно визначити процедури функціонування організації на таких рівнях: збори акціонерів; рада директорів; вищий менеджмент (перший і другий рівень).
При цьому під процедурами функціонування розуміємо роль, обов'язки, функції і повноваження, відповідальність зборів акціонерів, ради директорів і менеджменту компанії. Щодо кожного елементу системи корпоративного управління діють свої правила побудови. Організація роботи зборів акціонерів у більшості країн - діючий найвищий орган управління компанією. До його компетенції входить ухвалення рішень з найбільш важливих стратегічних питань діяльності компанії, таких як схвалення злиття і поглинання, затвердження річної звітності (розподілу дивідендів), ухвалення рішень про додаткові емісії цінних паперів. Крім того, саме збори акціонерів забезпечують права міноритарних акціонерів, наприклад, через формування ради директорів, затвердження аудитора і ревізора компанії, затвердження річної звітності тощо.
Існують дві основні моделі організації ради директорів - однорівнева і дворівнева. Одні країни, такі як США, Велика Британія, Бельгія, Італія, вибрали однорівневу модель організації ради директорів. Інші - Німеччина, Голландія, Австрія - дворівневу. У компанії з дворівневою моделлю рада директорів створюється на двох рівнях: наглядова рада і виконавча рада. Наглядова рада складається тільки з незалежних директорів, а виконавча рада - тільки з директорів - менеджерів компанії. Членів виконавчої ради призначає наглядова рада. При дворівневій моделі «верхівка» ради директорів - наглядова рада - звичайно менше залучена до операційної діяльності компанії, ніж при однорівневій. Крім того, часто функції ради директорів значно відрізняються навіть у компаніях, що прийняли одну модель організації ради директорів. В основному це залежить від управлінської культури, що склалася в компанії.
По-перше, у провідних міжнародних корпораціях незалежні директори – досвідчені, професійні і поважані люди, мають необхідні і часто унікальні знання і навички. Беручи участь у розгляді ключових стратегічних, фінансових та операційних питань діяльності компанії, незалежні директори значно підвищують якість рішень, директорів, що приймаються радою. По-друге, маючи безпосередній доступ до управлінської інформації, вони виступають як незалежні гаранти дотримання компанією правил і стандартів корпоративного управління перед незалежними інвесторами і регулюючими органами [1].
Наприклад, за наслідками останніх незалежних досліджень близько 80% американських компаній використовують опціони на акції або еквівалентну систему мотивації членів ради директорів, пов'язану з вартістю акцій.[2]
Системи корпоративного управління у розвинутих країнах формувалися десятиліттями, тому недоцільно було б пропонувати їх копіювати. Важливо розуміти, що в такій галузі, як управління компанією, немає універсальних рішень і відповідей в усіх випадках.
Керівникам компаній можна рекомендувати уважно вивчати провідний міжнародний досвід у галузі створення систем корпоративного управління, але не забувати при цьому про особливості саме їхньої компанії, галузей і країн. В той же час ефективність корпоративного управління не є постійною величиною. Побудовану і відрегульовану систему корпоративного управління потрібно постійно вдосконалювати.

Список використаної літератури:
1. Євтушевський В.А. Основи корпоративного управління. - К.:Знання-Прес, 2005.-256 с.
2. Основи економіки телекомунікацій (зв’язку) Під редакцією Горелик М.А., Голубицької О.А. – М.,Радіо і зв'язок, 2003, с.206.

e-mail: vovochka.78@mail.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОЗВИТКУ МЕНЕДЖМЕНТУ У ПОСТІНДУСТРІАЛЬНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
27.02.2010 15:13
ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВИМ ПІДПРИЄМСТВОМ
26.02.2010 09:57
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЇЇ ОСОБЛИВОСТІ У ГЕРМАНІЇ
15.03.2010 22:38
СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ КРИЗИ
13.03.2010 19:21
ОРГАНІЗАЦІЯ БЮДЖЕТНОГО УПРАВЛІННЯ
13.03.2010 18:46
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ІННОВАЦІЙНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У ХОДІ ЗДІЙСНЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО ПРОЦЕСУ
13.03.2010 18:06
СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ ПІДПРИЄМСТВА
13.03.2010 17:34
ПРИНЦИПИ СТРАТЕГІЧНОГО МИСЛЕННЯ ЗА СЦЕНАРІЯМИ
12.03.2010 23:42
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНОГО КАПІТАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
12.03.2010 23:36
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТРАНСПОРТНИХ ХОЛДИНГІВ УКРАЇНИ
11.03.2010 23:11




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.185 сек. / Mysql: 1396 (0.145 сек.)