:: ECONOMY :: ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА :: ECONOMY :: ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
:: ECONOMY :: ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА

 
20.02.2011 21:21
Автор: Чиж Антон Юрійович, аспірант кафедри менеджменту та економічної безпеки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
[Економіка та підприємництво]
В постійно змінюваних умовах та невизначеності економічного середовища підприємства здійснюють діяльність на свій страх і ризик з метою регулярного отримання прибутку. Їх функціонування пов'язане з певними небезпеками і ризиками, як комерційного так і некомерційного характеру, що впливають на економічну безпеку підприємства. Дослідження показників та індикаторів економічної безпеки підприємства з метою оцінювання ризиків та небезпек для їх уникнення є актуальним.
Економічна безпека підприємства – це такий його стан, у якому забезпечується стабільність функціонування, фінансова рівновага і регулярне отримання прибутку, можливість досягнення визначених цілей і вирішення завдань, здібність до подальшого розвитку і вдосконалення.
Небезпека являє собою можливість негативної дії на підприємство, в результаті якої йому може бути завдано збитку, шкоди, що погіршує його поточний стан, або що небажано діє на його динаміку або параметри розвитку. Конкретною формою небезпеки є загрози, що представляють собою сукупність умов і чинників, які можуть з'явитися причиною збитку. Оцінювання загроз доцільно здійснювати за критеріями економічної безпеки. Вони визначаються на основі аналізу значень часткових показників й індикаторів, що характеризують діяльність об'єкту і його поточний стан. Для опису економічної безпеки підприємства потрібна система показників, що всебічно характеризує його діяльність і стан. Оцінювання безпеки включає оцінки ресурсного потенціалу й можливостей розвитку підприємства, рівнів ефективності використання ресурсів, капіталу і праці, податкового навантаження і їхнього співвідношення з показниками найбільш розвинених і передових представників індустрії, а також рівню, при якому погрози зовнішнього і внутрішнього характеру зводяться до мінімуму.
Економічна безпека не може бути абсолютною, тому що суспільний розподіл праці робить підприємства взаємозалежними один від одного. Вона означає можливість контролю корпоративних ресурсів, досягнення такого рівня виробництва, ефективності та якості продукції, який забезпечує її конкурентоспроможність. Можна стверджувати, що підприємство знаходиться в стані економічної безпеки в тому випадку, якщо можливі погрози усунуті, а ризики мінімізовані. Очевидно, що для ефективного запобігання погрозам необхідне оцінювання як можливості їх виникнення, так і впливу відповідних негативних дій на підприємство. Оцінка може бути отримана на основі аналізу критерію економічної безпеки підприємства.
Оцінити економічну безпеку підприємства можливо за допомогою системи показників, яка забезпечує розрахунок значення критерію економічної безпеки підприємства. Показники оцінювання економічної безпеки слід групувати за такими ознаками:
по рівню об’єкта економічної безпеки – показники макро-, мезо- та мікроекономічного рівнів, показники особистого рівня;
по ступеню значущості показників – загальні макроекономічні, базові макроекономічні, часткові економічні, зовнішні;
по періоду дії погроз (їх прогноз) – короткострокові, середньострокові, довгострокові;
по напряму дії на економіку – пряма, опосередкована;
по складу погроз, характеру і масштабу вірогідного збитку від їх дії – перелік показників цієї групи залежить від конкретних обставин.
Показники економічної безпеки мають характеризувати результати діяльності підприємства, його кадровий, інтелектуальний, природно-ресурсний, виробничий, науково-технічний потенціал, динамічність й адаптивність управлінського механізму, залежність підприємства від зовнішніх чинників (рівень інфляції, дефіцит бюджету, дія макроекономічних чинників, стабільність національної валюти [1].
Використовувані показники мають відображати також порогові рівні зниження безпеки, а саме гранично допустимий рівень зниження економічної активності, обсягів виробництва, інвестування й фінансування, за межами якого неможливо економічна діяльність і подальший розвиток на технічно сучасному, конкурентноздатному базисі, підтримка науково-технічного, інноваційного, інвестиційного, кадрового і кваліфікаційного потенціалу.
Якщо розглядати підприємство як об’єкт економічної безпеки, то необхідно враховувати не тільки внутрішні, але і зовнішні чинники, що істотно впливають на діяльність об'єкту, такі як структура і характер змін на ринках, на яких діє підприємство, зміни в законодавстві, нестабільність економічної і політичної ситуації. Багато з таких чинників має якісний характер і важко не тільки оцінити їх величину, але і пов'язати їх дію з конкретним впливом на діяльність підприємства. Наприклад, оцінити розмір недоотриманого прибутку в результаті зміни інвестиційного клімату. Проте й такі завдання можуть бути вирішені сучасними економіко-математичними методами, що є напрямом подальших досліджень

Література:
1. Кочергина Т.Е.  Экономическая безопасность. – М.: Феникс, 2007. – 448 с.

e-mail: anton.tchizh@yandex.ua

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ЕКОЛОГІЧНА ФУНКЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ КООПЕРАЦІЇ
31.01.2011 18:31
НОВА ЕКОНОМІКА: ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ, СУТНІСТЬ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ
24.02.2011 18:45
АНАЛІЗ ПОВЕДІНКИ СПОЖИВАЧА НА ПІДСТАВІ НЕОКЛАСИЧНОГО ТА ІНСТИТУЦІОНАЛЬНОГО ПІДХОДУ
24.02.2011 18:32
УМОВИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ
24.02.2011 09:34
АДАПТИВНЫЙ МЕХАНИЗМ КАК ОСНОВОПОЛАГАЮЩИЙ ЭЛЕМЕНТ КОНЦЕПЦИИ УПРАВЛЕНИЯ ПОТЕНЦИАЛОМ СОЦИАЛЬНО-ЭКОНОМИЧЕСКИХ СИСТЕМ
23.02.2011 22:06
ОЦІНЮВАННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ФОРМ ОРГАНІЗАЦІЇ АГРОБІЗНЕСУ В УКРАЇНІ
22.02.2011 14:48
УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСАМИ ПІДПРИЄМСТВ. ЕКОНОМІЯ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ
22.02.2011 11:20
КОНКУРЕНТНІ СТРАТЕГІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
21.02.2011 20:30
ВДОСКОНАЛЕННЯ РОЗВИТКУ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ
15.02.2011 22:21
РОЗВИТОК КОРПОРАТИВНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ЗАСОБИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
15.01.2011 15:19




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.225 сек. / Mysql: 1396 (0.172 сек.)