:: ECONOMY :: ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА :: ECONOMY :: ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
:: ECONOMY :: ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 26



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА

 
22.04.2011 11:11
Автор: Живко Зінаїда Богданівна, кандидат економічних наук, доктор філософії Львівського державного університету внутрішніх справ; Босак Христина Зіновіївна, слідчий СВ Залізничного РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області; Живко Михайло Олександрович, начальник сектору стандартизації, метрології та охорони праці НДЕКЦ при ГУМВСУ у Львівській області
[Економіка та підприємництво]

Важливою характерною рисою підприємницької діяльності є комерційний ризик. Власник, керівник чи підприємець, приймаючи управлінсько-господарські рішення, завжди діє на свій страх і ризик. У таких випадках підприємство не завжди може витримати жорстку конкуренцію та ті обставини, в які воно потрапило. Тому фірма, а значить і служба економічної безпеки, можуть працювати в двох режимах - звичайному і надзвичайному.
При звичайному режимі не виникає серйозних загроз для економічної безпеки фірми, йде профілактична робота із їх попередження і діяльність усіх структурних підрозділів відбувається у повсякденному ритмі. У разі виникнення локальних проблем і загроз, вони вирішуються й переборюються у робочому порядку.
При надзвичайних ситуаціях виникають несподівані загрози з високою імовірністю заподіяння підприємству значних втрат. У таких випадках, під контролем керівника фірми чи служби економічної безпеки починає працювати група надзвичайних ситуацій (або група швидкого реагування), що включає найбільш кваліфікованих й обізнаних у даній проблемі фахівців фірми. Така група працює не постійно, а лише у разі необхідності.
Забезпечення ефективної роботи служби економічної безпеки вимагає від керівника служби, власника підприємства чи його керівника здійснення постійного контролю за її діяльністю. Контроль за діяльністю служби економічної безпеки та за дотриманням працівниками підприємства заходів безпеки, значною мірою сприяє підвищенню їх професійного рівня та трудової дисципліни всього персоналу.
Важливим елементом підвищення працівниками служби економічної безпеки свого професійного рівня є удосконалення ділових, розширення кола спеціальних навичок шляхом постійного підвищення кваліфікації та перепідготовки на спеціальних курсах відповідних навчальних закладів.
Важливе місце в діяльності служби економічної безпеки підприємства повинна займати постійна її взаємодія з правоохоронними органами, й передусім, з органами внутрішніх справ, яка може здійснюватися у напрямах:
- кадрового забезпечення - перевірка правоохоронними органами кандидатів на роботу, підготовка за допомогою правоохоронних органів працівників служби економічної безпеки;
- інформаційного забезпечення - взаємний обмін інформацією про факти та способи вчинення протиправних дій, потенційно небезпечних осіб, осіб, які перебувають у розшуку та ін.;
- організаційно-технічному - передбачає створення системи спільної протидії злочинним посяганням з боку конкурентів та злочинних угруповань, різних фізичних і юридичних осіб на власність та працівників підприємства (організація охорони, установка сигналізації, захист інформації, системи швидкого оповіщення місцевого органу внутрішніх справ тощо).
Таким чином, служба економічної безпеки є найважливішим елементом  комплексної  системи  економічної  безпеки  суб'єкта підприємництва й посідає високе становище у ієрархічній системі підприємства, організації, установи.
Проте, необхідно пам'ятати, що служба економічної безпеки підприємства зможе вирішувати поставлені завдання за умов, якщо вона буде працювати, як єдиний, невід'ємний, складовий механізм всього підприємства, коли її практичні дії щодо забезпечення безпеки бізнесу будуть відповідати його стратегічним цілям розвитку.

Список використаної літератури:
1. Живко З.Б. Системний підхід до функціонування інформаційно-управлінської системи та системи управління якістю / З.Б.Живко / Проблеми науки. Міжгалузевий науково-практичний журнал. – Київ: ЦНТЕІ, 2010. - № 4'2010. – С. 24 – 32.
2. Економічна безпека підприємств, організацій та установ: Навч. посібник [для студ. вищ. навч. закл.] / [В.Л. Ортинський, І.С. Керницький, З.Б. Живко та ін.]; - К.: Правова єдність, 2009.- 544 с.

E-mail: zhivkoz@rambler.ru
E-mail: zhivko2@rambler.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ПРОБЛЕМА ТРАНСПОРТНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ЖИТЕЛІВ СІЛЬСЬКИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
27.04.2011 14:21
СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
27.04.2011 00:11
ШИРОКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЗАРУБЕЖНОГО ОПЫТА ПО МОТИВАЦИИ ПЕРСОНАЛА - ВАЖНОЕ НАПРАВЛЕНИЕ ПОВЫШЕНИЯ КОНКУРЕНТОСПОСОБНОСТИ УКРАИНСКИХ ПРЕДПРИЯТИЙ
26.04.2011 15:02
ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОГО САДІВНИЦТВА
26.04.2011 14:50
ЗНАЧЕННЯ ПРИБУТКУ В РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА В ДОВГОСТРОКОВОМУ ПЕРІОДІ
22.04.2011 14:50
РОЛЬ ФІНАНСОВОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА У СИСТЕМІ ЗАХОДІВ ВИХОДУ З КРИЗИ
21.04.2011 18:07
МЕТОДИ ТА ІНСТРУМЕНТИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ КОНКУРЕНТНОЇ РОЗВІДКИ
15.04.2011 10:22




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.188 сек. / Mysql: 1367 (0.148 сек.)