:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ БЮДЖЕТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ :: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ БЮДЖЕТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ БЮДЖЕТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 4



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОБЛЕМИ БЮДЖЕТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 
18.05.2010 09:25
Автор: Яроменко Оксана Володимирівна, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем`ярчука, Ковальчук Ольга Миколаївна, магістрант кафедри географії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем`янчука
[Податкова система. Бюджетна система. Державне регулювання економіки]
Україна перебуває в умовах складних трансформаційних процесів, що торкнулися практично усіх сфер життєдіяльності суспільства. Досить проблематичним у нашій державі є розвиток сфери охорони здоров'я та медичного комплексу на регіональному рівні, які знаходяться на шляху перетворень, подолання недоліків у функціонуванні, нововведень та водночас виступають умовою прогресивного розвитку держави та благополуччя її народу.
Функціонування системи охорони здоров'я чи не найбільше залежить від плану формування і використання фінансових ресурсів, для забезпечення функцій, які здійснюються органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.
Реальне бюджетне фінансування державної системи охорони здоров’я Рівненської області здійснюється лише частково, і є в числі найголовніших несприятливих чинників існуючого стану й перспективного розвитку комплексу охорони здоров'я в області. Незадовільне фінансування зумовило зменшення кількості медичного персоналу і ємкості мережі охорони здоров'я. У той же час, ріст безробіття, зменшення доходів громадян, що супроводжується спадом життєвого рівня населення, негативно впливають на стан суспільного здоров`я у регіоні (поява нових і загострення старих хвороб тощо). Це викликає потребу в розширенні медичних послуг, актуалізуючи проблему відтворення генетично здорового населення.
Видатки бюджетів на охорону здоров'я в області у 2008 році склали 18, 9%, це однин із низьких показників з 2000 по 2006 рр. Серед них кошти, що були спрямовані на здійснення програм та заходів для лікарень широкого профілю у 2002 р. складали 14,2%, а у 2008 р. 13,1%. Відповідно на спеціалізовані медичні заклади 6,3 і 4,8 % [1].
У 2009 році держава профінансувала галузь охорони здоров’я Рівненщини на 648591,3 грн., що на 11,5% більше, ніж у 2008 році. 57% з цих коштів пішло на виплату заробітної плати, 8,4% – на оплату за енергоносії. На медикаменти і харчування припав незначний відсоток, відповідно, 6,1% і 2,6% [2].
Аналізуючи мережу закладів охорони здоров’я в області варто відмітити, що незважаючи на потреби, суттєвих змін не відбулося. У 2008 р. нараховувалося 76 лікарняних закладів, це на один заклад більше, ніж у 2007 р. та на один менше порівняно з 2006 р. Впродовж останніх років незмінною була і кількість лікарняних ліжок (10,5 тис). Кількість лікарських амбулаторно-поліклінічних закладів у 2008 році збільшилася на 12 закладів у порівнянні з 2007 [1].
Кількість лікарів усіх спеціальностей (без дантистів) у 2008 р. складала 4800. Станом на 1 січня 2010 року в галузі охорони здоров’я Рівненщини працюють 4376 лікарів. Однією з причин зменшення кількості лікарів є невисока середньомісячна заробітна плата у регіоні.
Дещо збільшилася кількість працюючих лікарів пенсійного віку з 18,5% у 2008 р. до 21% у 2009 р. На 3,0% зменшилась укомплектованість лікарськими посадами дільничних лікарень (з 66,5 до 63,5), а лікарських амбулаторій – на 5,5% зросла (з 55,0 до 60,5). Низький показник укомплектованості лікарськими посадами дільничних лікарень у Рокитнівському (37,7%), Володимирецькому (50,0%) і Острозькому (57,1%) районах, лікарських амбулаторій у Рокитнівському (20,0%), Сарненському (39,1%), Гощанському (40,0%) і Костопільському (50,0%) районах. Крім цього, на Рівненщині є 13 сільських лікарських амбулаторій, в яких не зайнята жодна лікарська посада [2].
Забезпеченість середніми медичними працівниками на Рівненщині становить 111,7 на 10 тисяч населення. Кількість середнього медичного персоналу зменшилася у порівняння з 2007 р. (14,1 тис.) і становить 13, 4 тис. (2008). (Водночас у трьох ФАПах Здолбунівського, Зарічненського і Костопільського районів середніх медпрацівників немає зовсім [2]).
Сучасний стан системи державної охорони здоров’я в регіоні характеризується низьким рівнем фінансування, зношеною матеріально-технічною базою і як результат – низькою якістю медичного обслуговування.
Отже, одне з перших завдань, яке потребує негайного вирішення на державному рівні, проведення першочергових реформ у системі охорони здоров’я. Реформування економічних засад системи охорони здоров'я необхідно спрямувати на створення прозорих фінансово-економічних механізмів накопичення та використання коштів, поетапне збільшення обсягів бюджетного фінансування на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. Необхідним є захист українських громадян від цінових стрибків на ринку лікарських засобів.

Список використаної літератури:
1. Статистичний щорічник Рівненської області за 2008 рік / за ред. Мороза Ю.В. – Рівне, 2009. – 521 с.
2. http://medvisnyk.org.ua

e-mail: yaromenko_ov@ukr.net

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
НАПРЯМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СПІВПРАЦІ МІЖ ПОДАТКІВЦЯМИ ТА ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ В УКРАЇНІ
24.04.2010 10:10
БЮДЖЕТНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ ПРАВДА ЧИ МІФ
17.05.2010 18:53
ДО ПИТАННЯ ПРО АКТУАЛЬНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
17.05.2010 11:27




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.346 сек. / Mysql: 1396 (0.283 сек.)