:: ECONOMY :: ОЦІНКА ЯКОСТІ РЕГУЛЮВАННЯ МІСТОБУДІВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА КРАЇНАХ СХІДНОЇ ЄВРОПИ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ :: ECONOMY :: ОЦІНКА ЯКОСТІ РЕГУЛЮВАННЯ МІСТОБУДІВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА КРАЇНАХ СХІДНОЇ ЄВРОПИ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ
:: ECONOMY :: ОЦІНКА ЯКОСТІ РЕГУЛЮВАННЯ МІСТОБУДІВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА КРАЇНАХ СХІДНОЇ ЄВРОПИ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 4



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ОЦІНКА ЯКОСТІ РЕГУЛЮВАННЯ МІСТОБУДІВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА КРАЇНАХ СХІДНОЇ ЄВРОПИ, ЦЕНТРАЛЬНОЇ АЗІЇ

 
12.10.2011 20:22
Автор: Гриненко Володимир Володимирович, асистент кафедри менеджменту і маркетингу в міському господарстві Харківської національної академії міського господарства
[Секція 2. Менеджмент. Маркетинг;]
Регулювання містобудівельної діяльності є одним з найважливіших напрямів створення сприятливого ділового клімату в країні, а оцінка якості регулювання є необхідним етапом процесу регулювання.
Найбільш системні та повні дослідження якості середовища ведення бізнесу у світі проводить Світовий Банк [ 6 ]. Автором обґрунтований та розрахований інтегральний індекс якості регулювання містобудівельної діяльності на основі статистичних даних Світового Банку.
Автором виділено три групи факторів, що визначають якість регулювання містобудівельної діяльності: 1) рівень бюрократичності процедур регулювання; 2) рівень корупції в даній сфері; 3) рівень доступності земельних ділянок для будівництва.
Автором відібрані індикатори, що відбивають зазначені групи факторів. До індикаторів рівню бюрократичності належать: І1 – дні, щоб отримати дозвіл на будівництво; І2 -- частка робочого часу вищого менеджменту, що витрачається на роботу з вимогами органів регулювання;  І3 – відсоток фірм, що визначають надання дозволів органами регулювання, як головний бар’єр ведення бізнесу.
Рівень корупції в даній сфері можна охарактеризувати через наступні індикатори: І4 - відсоток фірм, які передбачають необхідність платити неформальні платежі, щоб отримати належні послуги органів регулювання; І5 - відсоток фірм, які передбачають необхідність давати хабарі, щоб отримати дозвіл на будівництво; І6 - відсоток фірм, які передбачають необхідність давати хабарі, щоб отримати підключення до електромережі; І7 - відсоток фірм, які передбачають необхідність давати хабарі, щоб отримати підключення до телефонної мережі; І8 - відсоток фірм, які передбачають необхідність давати хабарі, щоб отримати підключення до водогону;  І9 – значення індексу Графта, який являє собою відношення частку інстанцій в яких організація або очікувала давати хабарі; І10 – відсоток фірм, що визначають корупцію, як головний бар’єр ведення бізнесу; І11 – відсоток фірм, які вважають, що судова система у країні є справедливою та не корумпованою.
Найкращим індикатором рівню доступності земельних ділянок для будівництва є показник І12 – відсоток фірм, які придбали земельні ділянки.
Автором запропоновано визначати рівні якості значень показників як обраховане у відсотках відношення фактичного значення показника до еталонного (1,2).


Де:
Іі фактичне значення показника І для країни (регіону) – об’єкту оцінки;
Іet – максимальне значення показника Іі серед сукупності країн чи регіонів, що є базою для порівняння.
Показники Qi відповідно можуть приймати значення від 0 до 100 відсотків. Сто відсотків означатиме, що фактичне значення індексу є найкращим, еталонним.

Формула 2 застосовується для показників – стимуляторів, а формула 3 – де стимуляторів.
На базі трьох груп факторів, що визначають якість регулювання містобудівельної діяльності – бюрократичності, корупції та доступності земельних ділянок, автором запропоновано розрахувати три проміжних індекси якості регулювання містобудівельної діяльності як середні арифметичні прості від показників Qi, для відібраних сукупностей показників Іі.

Індекс якості регулювання містобудівельної діяльності з точки зору бюрократичності розрахований як середня арифметична проста від показників Q1 – Q3.

Індекс якості  корумпованості регулювання містобудівельної діяльності розрахований також як середня арифметична проста від показників Q4 – Q11. 

Індекс якості регулювання містобудівельної діяльності з точки зору доступності земельних ділянок на відміну від попередніх проміжних індексів містить лише один індикатор Q12 , який розраховано за формулою 1.
Ваги середньої автором розраховано на основі показників І13 – відсоток організацій, що вважають доступ до земельних ділянок головною проблемою; І14 – відсоток організацій, що вважають головною проблемою необхідність отримувати дозволи регулюючих органів; І15 – відсоток організацій, що вважають корупцію головною проблемою; Те – загальна кількість підприємств, що брали участь в опитуванні.
Вагомість проміжного індексу бюрократичності регулювання містобудівельної діяльності Wbur визначено наступним чином (6).
Аналогічно розраховані вагомість проміжного індексу корумпованості  регулювання містобудівельної діяльності Wcor та вагомість проміжного індексу якості регулювання містобудівельної діяльності з точки зору доступності земельних ділянок Wland
Інтегральний індекс якості регулювання містобудівельної діяльності розрахований автором як середня арифметична зважена від проміжних індексів якості регулювання містобудівельної діяльності з точок зору бюрократичності, корумпованості та доступності земельних ділянок (7)

З метою тестування вищенаведеної методики інтегральної оцінки якості регулювання містобудівельної діяльності автором розраховані інтегральні індекси якості регулювання містобудівельної діяльності в країнах Центральної та Східної Європи і зокрема в Україні та складені відповідні рейтинги.


Значення інтегрального індексу якості регулювання містобудівельної діяльності склало лише 34% станом на 2010 рік. Отримані дані показали, що Україна знаходиться на останньому місці за даним показником серед усіх країн регіону.
Таким чином, автором розроблена методика інтегральної оцінки якості регулювання містобудівельної діяльності, що дозволяє визначати ступінь якості регулювання містобудівельної діяльності як одним (інтегральним) показником, так і за його складовими – ступенями бюрократичності, корумпованості та доступності земельних ділянок для містобудівельної діяльності.

Список використаної літератури:
1. The World Bank Group – Enterprise Surveys. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.enterprisesurveys.org/
 
e-mail: tsom2004@mail.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
УПРАВЛІННЯ ІНОВАЦІЙНИМ РОЗВИТКОМ ФІРМИ
13.10.2011 12:07
ВПЛИВ ЕКОЛОГІЧНОГО МАРКЕТИНГУ НА ПРОЦЕС ПРОСУВАННЯ ТОВАРУ
12.10.2011 19:26
МАРКЕТИНГОВА ТОВАРНА ПОЛІТИКА ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ В ФОРМУВАННІ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОЇ ДЕРЖАВИ
12.10.2011 19:05
КАДРОВА ПОЛІТИКА ЯК ФАКТОР ВПЛИВУ НА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА
12.10.2011 16:20
СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНІВ
11.10.2011 10:48
ДІЛОВА БЕСІДА ЯК ОДНА З ФОРМ ОБГОВОРЕННЯ ДІЛОВИХ ПРОБЛЕМ
11.10.2011 10:14
НЕМАТЕРІАЛЬНІ МЕХАНІЗМИ МОТИВАЦІЇ ЯК ЗАСІБ ЗАОХОЧЕННЯ ДО РЕЗУЛЬТАТИВНОЇ ПРАЦІ
08.10.2011 12:40




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.187 сек. / Mysql: 1396 (0.143 сек.)