:: ECONOMY :: СПЕЦИФІКА ПРОЦЕСІВ ТРАНСКОРДОННОГО ЗЛИТТЯ І ПОГЛИНАННЯ :: ECONOMY :: СПЕЦИФІКА ПРОЦЕСІВ ТРАНСКОРДОННОГО ЗЛИТТЯ І ПОГЛИНАННЯ
:: ECONOMY :: СПЕЦИФІКА ПРОЦЕСІВ ТРАНСКОРДОННОГО ЗЛИТТЯ І ПОГЛИНАННЯ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СПЕЦИФІКА ПРОЦЕСІВ ТРАНСКОРДОННОГО ЗЛИТТЯ І ПОГЛИНАННЯ

 
24.02.2011 18:56
Автор: Левіна Євгенія Валерівна, студентка Запорізького національного університету, Бідоленко Наталія Вікторівна, студентка Запорізького національного університету
[Міжнародна економіка. Інтеграційні процеси. Зовнішньоекономічна діяльність]
Транскордонне злиття і поглинання (cross-border mergers and acquisitions M&A) являє собою процес об’єднання (на основі участі в акціонерному капіталі) компаній різних країн. Ключовою ознакою транзакцій M&A  є зміна акціонерного контролю фірми, що зливається або поглинається [1].
Транскордонні злиття і поглинання становлять понад 80% обсягу прямих іноземних інвестицій  у світі. Однак існує якісна відмінність між застосуванням цього виду ПІІ приймаючими країнами. Так, практично 100% прямих інвестицій у розвинуті країни здійснюється у формі злиттів і поглинань, водночас для країн, що розвиваються, і країн з перехідною економікою ця цифра становить не більше 40%. Можна також зазначити, що транскордонні злиття і поглинання (тобто ті, у яких задіяні ТНК) становлять близько 25–30% від усього обсягу злиттів і поглинань у світі як за кількістю угод, так і за вартісним показником [2].
Зростання іноземних інвестицій у формі транскордонних злиттів і поглинань починаючи від 90-х років ХХ ст. було зумовлено тенденцією до довгострокового стратегічного партнерства і відрізняється від тих, що здійснювалися в 80-х роках, застосуванням фінансових інструментів і схем. Крім залучення готівкових грошей або банківських позик для здійснення таких угод останнім часом почали масово використовувати емісію нових акцій замість тих, що були до злиття, обмін акціями на корпоративний борг, використання фондів венчурного капіталу. Це дало змогу  навіть середнім та малим ТНК укладати угоди M&A [3].
Світова практика свідчить про те, що процеси транскордонного злиття та поглинання часто за свою мету мають створення умов для так званої економічної концентрації. У зв’язку з цим всі держави, що зацікавлені у розвитку конкуренції та недопущенні монополізації ринків, жорстко контролюють злиття та поглинання, а також відносини контролю, які й призводять до цих негативних для національної економіки явищ.
В Україні економічну концентрацію контролює Антимонопольний комітет (АМКУ). Усі угоди мають проходити через це відомство, а компанії які планують злиття чи поглинання мають отримати дозвіл АМКУ. Порогові показники учасників угоди M&A за фінансовий рік не можуть перевищувати 12 млн. євро (сукупність активів або обсяг реалізації товарів). Також, частка на конкретному ринку товарів учасників концентрації не повинна перевищувати 35%, якщо концентрація відбувається на цьому ж або суміжному з ним ринку товарів [4].
Окрім загальних вимог законодавством закріплений цілий ряд галузевих особливостей та обмежать. У зв’язку з цим успіх угод M&A безпосередньо залежить від ефективності розробленого механізму злиттів і поглинань, що найбільш відповідає інтересам зацікавлених сторін: спосіб передачі власності, обсяг контролю над підприємством, порядок здійснення угоди, вибір фінансового посередника (консультанта), механізм фінансування угоди, забезпечення виконання обов’язків тощо.

Список використаної літератури:
1.Рогач О.І. Міжнародні інвестиції: теорія та практика бізнесу транснаціональних корпорацій. К., 2005. Частина I.
2.Шнипко О.С. Транснаціональні корпорації та проблеми ранснаціоналізації українського ринку // Економіст — 2005. — № 11.
3.Невмержинська О.В. Обгрунтування механізмів фінансування процесів злиття та поглинання // http://www.nbuv.gov.ua/portal/natural/Vnulp/Menegment/2009_657/43.pdf
4.Антимонопольний комітет України // Режим доступу: http://www.amc.gov.ua

e-mail: natvika@yandex.ru

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ВЕБОМЕТРИЧНИЙ РЕТИНГ ВЕБ-АКТИВНОСТІ ЕКСПОРТООРІЄНТОВАНИХ УКРАЇНСЬКИХ КОМПАНІЙ ТА ЇХ ЗАРУБІЖНИХ ПАРТНЕРІВ
24.02.2011 18:01
ЕКОНОМЕТРИЧНА МОДЕЛЬ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УКРАЇНСЬКИХ РЕГІОНІВ
22.02.2011 16:22
ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ В СИСТЕМІ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ
21.02.2011 20:59
КОНКУРЕНТНЫЕ СТРАТЕГИИ ФИРМ НА МЕЖДУНАРОДНЫХ РЫНКАХ
18.02.2011 22:03
РОЗВИТОК ВИРОБНИЧО-ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ – ВАЖЛИВИЙ ЧИННИК ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ КРАЇНИ
18.02.2011 13:42
СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
08.02.2011 10:29




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.174 сек. / Mysql: 1396 (0.135 сек.)