:: ECONOMY :: СПЕЦИФІКА ФОРМУВАННЯ СВІДОМОСТІ КОНТРОЛЕРА – ОСНОВА ДЛЯ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ НА ПІДПРИЄМСТВІ :: ECONOMY :: СПЕЦИФІКА ФОРМУВАННЯ СВІДОМОСТІ КОНТРОЛЕРА – ОСНОВА ДЛЯ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ НА ПІДПРИЄМСТВІ
:: ECONOMY :: СПЕЦИФІКА ФОРМУВАННЯ СВІДОМОСТІ КОНТРОЛЕРА – ОСНОВА ДЛЯ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ НА ПІДПРИЄМСТВІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 4



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

СПЕЦИФІКА ФОРМУВАННЯ СВІДОМОСТІ КОНТРОЛЕРА – ОСНОВА ДЛЯ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ НА ПІДПРИЄМСТВІ

 
28.04.2010 21:42
Автор: Козушка Наталія Іванівна, студентка Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Яник Сюзанна Михайлівна, студентка Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ
[Облік і аудит. Бухгалтерський облік. Управлінський облік. Податковий облік. Контроль і ревізія]
Актуальність теми. Ринкові реформи в економіці України призвели до кардинальних змін. Реформування соціально-трудових відносин, перетворення відносин власності дали поштовх зростанню економічної активності громадян і зміни їх соціально-економічного становища в суспільстві. У цих умовах є особливо актуальним розгляд впливу людського фактору на ефективність перебігу контрольного процесу і результати контрольної діяльності.
Мета і завдання дослідження. Метою написання даної статті є питання дослідження суттєвості впливу особистості контролера на організацію, методологію та удосконалення методики проведення внутрішнього контролю на підприємстві. Досліджено принципи організації системи внутрішнього контролю, що випливають із соціо-психологічних особливостей учасників контрольного процесу на всіх ієрархічних рівнях управління підприємством, що сприятиме зменшенню обмежень контролю, зумовлених впливом людського фактора.
Людський фактор – це реальна, жива діюча продуктивна сила, особистість, яка працює. Істотна ознака «особистого фактора», що розкриває його функціональне призначення, полягає в тому, що він поєднується з речовим фактором, приводить у дію засоби виробництва. За межами процесу праці можна сказати, немає людського фактору. Може бути тільки індивід, що має робочу силу, тобто потенційний працівник.
Реформування соціально-трудових відносин, перетворення відносин власності дало поштовх зростанню економічної активності громадян і зміни їх соціально-економічного становища в суспільстві. Однак цей процес йде на тлі погіршення життя основної маси населення, зниження результативності та ефективності суспільної праці, ослаблення соціальних функцій держави. Оскільки в сучасному світі людина та її розвиток - це не тільки фактор, що створює суспільне багатство, але й показник, критерій прогресивності соціально-економічних перетворень у суспільстві. З позицій саме цього критерію слід здійснювати вибір напрямів економічної реформи в Україні і саме з цих позицій варто підходити до створення соціального механізму, що є рушійною силою розвитку здібностей людини та підвищення її активності.
В умовах змішаної економіки гостро проявляється підвищений інтерес до особистості контролера, його етично-морального виховання, іміджу.
Система внутрішнього контролю - це сукупність організаційних заходів, методик і процедур, що застосовуються керівництвом підприємства для впорядкованого та ефективного ведення господарської діяльності. Якщо аудитор визнає за можливе спиратися у своїх дослідженнях на відповідні засоби внутрішнього контролю, він може проводити аудиторські процедури менш детально і (або) більш вибірково.
Розглянемо, як можна встановити взаємозв'язок між людським фактором (суб'єктом контролю) та оцінкою ефективності системи внутрішнього контролю (СВК) через якісні параметри особистості (характер, темперамент, інтерес, вольові якості, моральність особистості, інтелект).
Важлива роль у вдосконаленні управління та піднятті рівня господарювання, посилення орієнтації на досягнення високих кінцевих результатів належить людському чиннику в СВК.
На основі інформаційних зв'язків СВК можна диференціювати за технологічним таким чином:
- підсистема емоційних та інформаційних компонентів іміджу суб'єкта контролю (контролера);
- підсистема якісних параметрів особистості.
Інтерес до даної проблеми викликаний, з одного боку, прагненням подолати деякі протиріччя в способі мислення, діях окремих керівників, спеціалістів економічних служб (між знанням і моральною, етичною свідомістю; проявом низької культури у спілкуванні; проявом споживчої технології), а з іншого – спробами сформулювати критерії оцінки ефективності СВК через свідомість контролера в аспекті якісних параметрів особистості.
Тому, чим точніше відповідність між уявленнями про те, яким повинен бути контролер, і реальним його образом, тим менша протидія впровадженню пропонованих ними нових технологій перевірки та реалізації її результатів, що має глибокий безпосередній вплив на результативність та дієвість, ефективність внутрішнього контролю на підприємстві.
Існує стійкий взаємозв'язок між якісними параметрами особистості та формуванням моделі індивідуальної поведінки суб'єктів контролю. Поняття "характер" широко використовується в житті, психології, хоча трактування його часто проводиться за аналогією з деякими якостями особистості (спокійний – запальний; наполегливий; поганий – хороший; замкнутий).
В сучасних умовах господарювання чітко простежується у суб'єктів контролю трансформація вроджених рис характеру в модифіковані, що гнучко пристосовуються до суб'єктивних труднощів і форс-мажорних обставин.
Особливий інтерес викликає трактування сили характеру як здатності до напруг і тренованості, здатність протистояти стомленню та іншим гальмуючим впливам, формуванню власного образу та іміджу, розвитку здібностей, закріплення відчуття успіху, впевненості і стійкості.
Отже, ефективну роботу СВК на підприємстві може забезпечити людина, що володіє значними запасами духовної і соціальної стабільності, здатна досягти поставленої мети в процесі зміни іміджу.
Висновок. Виходячи з того, що контроль є процесом взаємодії людей, можна стверджувати, що досягти високої результативності та дійсності внутрішнього контролю можна тільки при самовдосконаленні особистості контролера і його широкому професійному кругозорі, що сприятиме ефективному функціонуванню систем внутрішнього контролю на підприємстві, змінить характер сприйняття контролю персоналом підприємства, соціо-психологічні особливості реалізації суб’єктами контрольної функції. Це дозволить зменшити обмеження контролю, пов’язані з впливом людського фактора, що на сьогодні є однією з основних проблем щодо низької якості внутрішнього контролю.

Список використаної літератури:
1. Шейнов В.П. Скрытое управление человеком (Психология манипулирования). - М.: Аст, 2001. - 848 с.
2. Рудик П.А. Психология: Учебник. - М.: Физкультура и спорт, 1974. - 226 с.
3. Амосов Н.М. Природа Человека. - К.: Наукова думка, 1983. - 258 с.
4. Симоненко Т.В. Аудиторская деятельность в Украине: Сб. нормативных документов (с изменениями и дополнениями по состоянию на 15 августа 1999). - Харьков: ООО "Конус", 1999. - С. 192.
5. Сборник нормативных документов (С изменениями и дополнениями по состоянию на 15 августа 1999 года). - Харьков: ООО "Конус", 1999. - 192 с.
6. Аренс А., Лоббек Дж. Аудит: Пер. с англ.; Под ред. Я.В. Соколова. - М.: Финансы и статистика, 1995. - 560 с.
7. Экономика и управление в зарубежных странах (по материалам иностранной печати): Информационный бюллетень №1 - ВИНИТИ, 2001.
8. Аудит: Учебник для вузов/В.И. Подольский, Г.Б. Поляк, А.А. Савин, Л.В. Сотникова / Под ред. Проф. В.И. Подльского. - М.: Аудит; ЮНИТИ, 1997. - 432 с.
9. Бутинец Ф.Ф., Бардаш С.В., Малюга Н.М., Петренко Н.І. Контроль і ревізія: Підручник для студентів вузів спеціальности 7.050106 "Облік і аудит". - 2-е вид. - Житомир: ЖІТІ, 2000. - 512 с.
10. Психология личности /Под ред. Ю.Б. Гиппенрейтера, А.А. Пузыря. - М.: Изд-во Московского университета, 1982.

e-mail: vtei_conf@ukr.net

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ФАКТОРИ, ЩО ВИЗНАЧАЮТЬ ОБСЯГ ТА СТРУКТУРУ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВІ
22.04.2010 21:44
СУТНІСТЬ ДОХОДІВ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ГОТЕЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
22.04.2010 20:12
ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ ПІДПРИЄМСТВ
19.05.2010 11:02
СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПРОБЛЕМИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ
19.05.2010 10:15
ПОРЯДОК ВИЗНАННЯ ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В ОБЛІКУ ДОХОДІВ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ
18.05.2010 09:55




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.541 сек. / Mysql: 1396 (0.471 сек.)