:: ECONOMY :: ПОВЕДІНКОВІ АСПЕКТИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ІНВЕСТОРАМИ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ :: ECONOMY :: ПОВЕДІНКОВІ АСПЕКТИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ІНВЕСТОРАМИ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
:: ECONOMY :: ПОВЕДІНКОВІ АСПЕКТИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ІНВЕСТОРАМИ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 0



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПОВЕДІНКОВІ АСПЕКТИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ІНВЕСТОРАМИ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ

 
17.05.2010 10:47
Автор: Завора Олена Анатоліївна, аспірант кафедри «Фінансових ринків» ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»
[Банківська справа. Фінанси і кредит. Фінансовий аналіз. Фінанси суб'єктів господарювання]
Банкрутства корпорацій, значні суми державної підтримки та падіння на ринку цінних паперів з осені 2008 похитнули як впевненість фінансових магнатів Wall Street, так і звичайних інвесторів. Існує думка, що останні події демонструють, як підірвана довіра – та інші психологічні й поведінкові фактори – впливають на прийняття рішень інвесторами та економіку в цілому.
Прихильники цієї теорії представляють поведінкову школу фінансів, і заперечуючи традиційне для багатьох припущення про раціональність учасників ринку цінних паперів, вивчають способи, якими людські емоції, упереджені думки, помилки при аналізі інформації та інші психологічні фактори впливають на процес прийняття рішень інвесторами.
Г. Шефрін, представник поведінкової школи фінансів, стверджує, що економічні помилки, що їх допускають інвестори, – не є випадковими, а прийняті ними рішення – не завжди раціональні. [1]
Американські вчені А. Шлайфер і Р. Вішни опублікували працю у 1997 році, де показали, що «ринок може залишатися ірраціональним довше, ніж ви можете залишатися платоспроможним». [2] Дослідники зазначали, що арбітражери – учасники ринку, які купують дешево і продають дорого – потребують капітал для здійснення операцій. А значне падіння цін на активи, навіть якщо воно не має сенсу з точки зору фундаменталістів, як правило, знищує капітал. У результаті цього інвестори змушені піти з ринку, а ціни знизитися.
У дослідженні професора фінансів М. Стетмена встановлено, що обсяг біржової торгівлі збільшується в найближчі тижні й місяці після появи тенденції до зростання ключових показників ринку, у той час як зниження фондових індексів, навпаки, призводить до зменшення обсягів здійснюваних операцій. Проведений аналіз показав, що висока дохідність у 7% порівняно із -5% у досліджуваному місяці спричинює зростання обсягів торгівлі протягом наступних шести місяців. З точки зору М. Стетмена, люди приписують зростаючі тенденції ринку їх власним умінням і навичкам і тому стають ще більш активними інвесторами. [3]
Тим часом, нерівна динаміка фондового ринку – крах кількох банківських гігантів у результаті іпотечної кризи – демонструє ще один аспект поведінкових фінансів, стверджує професор психології Е. Вебер з Колумбійського університету. Інвестори схильні приймати рішення на основі самої останньої інформації, не обов’язково найважливішої. Прикладом є занадто гостра реакція інвесторів на новину про долю плану порятунку фінансової системи конгресу.
Таким чином, фінансова криза виявила вичерпність капіталу фінансових установ та продемонструвала загрозу фінансовій стабільності. Зараз важко передбачити, яким буде розвиток науки в цьому напрямі. Та можна стверджувати, що економісти мають визнати важливість ірраціональної та непередбачуваної поведінки інвесторів на недосконалому ринку.

Список використаної літератури:
1. Financial Crisis Illustrates Influence of Emotions, Behavior on Markets – Режим доступу: http://www.pbs.org/newshour/updates/science/july-dec08/ marketpsych_10-08.html.
2. P. Krugman. How Did Economists Get It So Wrong? – Режим доступу: http://www.nytimes.com/2009/09/06/magazine/06Economic-t.html?th=&emc =th&pagewanted=print.
3. M. Statman, S. Thorley, K. Vorkink. Investor Overconfidence and Trading Volume – Режим доступу: http://www.afajof.org/pdfs/2004program/UPDF/ P463_ Behavioral_Finance.pdf.

e-mail: lenazavora@gmail.com

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
ФІНАНСУВАННЯ БЮДЖЕТНОГО ДЕФІЦИТУ
26.04.2010 18:52
ВАЛЮТНИЙ КУРС УКРАЇНИ В УМОВАХ СВІТОВОЇ КРИЗИ
24.04.2010 10:05
ФІНАНСОВИЙ АСПЕКТ РОЗВИТКУ ФРАНЧАЙЗИНГУ В УКРАЇНІ
24.04.2010 09:45
ПЕРСПЕКТИВИ СТВОРЕННЯ СТРАТЕГІЧНИХ АЛЬЯНСІВ МІЖ БАНКАМИ ТА СТРАХОВИМИ КОМПАНІЯМИ
19.05.2010 16:07
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ РЕЗЕРВІВ ПІД ЗНЕЦІНЕННЯ ВАРТОСТІ КРЕДИТНОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ БАНКІВ
19.05.2010 11:51
УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ У КОМЕРЦІЙНОМУ БАНКУ
19.05.2010 10:51
КЛІЄНТЕЛА ЯК ФАКТОР ФОРМУВАННЯ ВАРТОСТІ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ
19.05.2010 10:26
РЕГІОНАЛЬНА КЛАСТЕРИЗАЦІЯ
17.05.2010 20:01
НЕПРИБУТКОВА КООПЕРАТИВНА ПРИРОДА КРЕДИТНИХ СПІЛОК
17.05.2010 19:35
ІНДИКАТОРИ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ БАНКІВ
16.05.2010 16:27




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.205 сек. / Mysql: 1396 (0.159 сек.)