:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ БЮДЖЕТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ :: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ БЮДЖЕТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
:: ECONOMY :: ПРОБЛЕМИ БЮДЖЕТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 26



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ПРОБЛЕМИ БЮДЖЕТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 
18.05.2010 09:25
Автор: Яроменко Оксана Володимирівна, кандидат географічних наук, доцент кафедри географії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем`ярчука, Ковальчук Ольга Миколаївна, магістрант кафедри географії Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем`янчука
[Податкова система. Бюджетна система. Державне регулювання економіки]
Україна перебуває в умовах складних трансформаційних процесів, що торкнулися практично усіх сфер життєдіяльності суспільства. Досить проблематичним у нашій державі є розвиток сфери охорони здоров'я та медичного комплексу на регіональному рівні, які знаходяться на шляху перетворень, подолання недоліків у функціонуванні, нововведень та водночас виступають умовою прогресивного розвитку держави та благополуччя її народу.
Функціонування системи охорони здоров'я чи не найбільше залежить від плану формування і використання фінансових ресурсів, для забезпечення функцій, які здійснюються органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.
Реальне бюджетне фінансування державної системи охорони здоров’я Рівненської області здійснюється лише частково, і є в числі найголовніших несприятливих чинників існуючого стану й перспективного розвитку комплексу охорони здоров'я в області. Незадовільне фінансування зумовило зменшення кількості медичного персоналу і ємкості мережі охорони здоров'я. У той же час, ріст безробіття, зменшення доходів громадян, що супроводжується спадом життєвого рівня населення, негативно впливають на стан суспільного здоров`я у регіоні (поява нових і загострення старих хвороб тощо). Це викликає потребу в розширенні медичних послуг, актуалізуючи проблему відтворення генетично здорового населення.
Видатки бюджетів на охорону здоров'я в області у 2008 році склали 18, 9%, це однин із низьких показників з 2000 по 2006 рр. Серед них кошти, що були спрямовані на здійснення програм та заходів для лікарень широкого профілю у 2002 р. складали 14,2%, а у 2008 р. 13,1%. Відповідно на спеціалізовані медичні заклади 6,3 і 4,8 % [1].
У 2009 році держава профінансувала галузь охорони здоров’я Рівненщини на 648591,3 грн., що на 11,5% більше, ніж у 2008 році. 57% з цих коштів пішло на виплату заробітної плати, 8,4% – на оплату за енергоносії. На медикаменти і харчування припав незначний відсоток, відповідно, 6,1% і 2,6% [2].
Аналізуючи мережу закладів охорони здоров’я в області варто відмітити, що незважаючи на потреби, суттєвих змін не відбулося. У 2008 р. нараховувалося 76 лікарняних закладів, це на один заклад більше, ніж у 2007 р. та на один менше порівняно з 2006 р. Впродовж останніх років незмінною була і кількість лікарняних ліжок (10,5 тис). Кількість лікарських амбулаторно-поліклінічних закладів у 2008 році збільшилася на 12 закладів у порівнянні з 2007 [1].
Кількість лікарів усіх спеціальностей (без дантистів) у 2008 р. складала 4800. Станом на 1 січня 2010 року в галузі охорони здоров’я Рівненщини працюють 4376 лікарів. Однією з причин зменшення кількості лікарів є невисока середньомісячна заробітна плата у регіоні.
Дещо збільшилася кількість працюючих лікарів пенсійного віку з 18,5% у 2008 р. до 21% у 2009 р. На 3,0% зменшилась укомплектованість лікарськими посадами дільничних лікарень (з 66,5 до 63,5), а лікарських амбулаторій – на 5,5% зросла (з 55,0 до 60,5). Низький показник укомплектованості лікарськими посадами дільничних лікарень у Рокитнівському (37,7%), Володимирецькому (50,0%) і Острозькому (57,1%) районах, лікарських амбулаторій у Рокитнівському (20,0%), Сарненському (39,1%), Гощанському (40,0%) і Костопільському (50,0%) районах. Крім цього, на Рівненщині є 13 сільських лікарських амбулаторій, в яких не зайнята жодна лікарська посада [2].
Забезпеченість середніми медичними працівниками на Рівненщині становить 111,7 на 10 тисяч населення. Кількість середнього медичного персоналу зменшилася у порівняння з 2007 р. (14,1 тис.) і становить 13, 4 тис. (2008). (Водночас у трьох ФАПах Здолбунівського, Зарічненського і Костопільського районів середніх медпрацівників немає зовсім [2]).
Сучасний стан системи державної охорони здоров’я в регіоні характеризується низьким рівнем фінансування, зношеною матеріально-технічною базою і як результат – низькою якістю медичного обслуговування.
Отже, одне з перших завдань, яке потребує негайного вирішення на державному рівні, проведення першочергових реформ у системі охорони здоров’я. Реформування економічних засад системи охорони здоров'я необхідно спрямувати на створення прозорих фінансово-економічних механізмів накопичення та використання коштів, поетапне збільшення обсягів бюджетного фінансування на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. Необхідним є захист українських громадян від цінових стрибків на ринку лікарських засобів.

Список використаної літератури:
1. Статистичний щорічник Рівненської області за 2008 рік / за ред. Мороза Ю.В. – Рівне, 2009. – 521 с.
2. http://medvisnyk.org.ua

e-mail: yaromenko_ov@ukr.net

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
НАПРЯМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СПІВПРАЦІ МІЖ ПОДАТКІВЦЯМИ ТА ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ В УКРАЇНІ
24.04.2010 10:10
БЮДЖЕТНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ ПРАВДА ЧИ МІФ
17.05.2010 18:53
ДО ПИТАННЯ ПРО АКТУАЛЬНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
17.05.2010 11:27




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.272 сек. / Mysql: 1367 (0.223 сек.)