:: ECONOMY :: ДО ПИТАННЯ ПРО АКТУАЛЬНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ :: ECONOMY :: ДО ПИТАННЯ ПРО АКТУАЛЬНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
:: ECONOMY :: ДО ПИТАННЯ ПРО АКТУАЛЬНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
 
UA  RU  EN
         

Світ наукових досліджень. Випуск 29

Термін подання матеріалів

23 квітня 2024

До початку конференції залишилось днів 26



  Головна
Нові вимоги до публікацій результатів кандидатських та докторських дисертацій
Редакційна колегія. ГО «Наукова спільнота»
Договір про співробітництво з Wyzsza Szkola Zarzadzania i Administracji w Opolu
Календар конференцій
Архів
  Наукові конференції
 
 Лінки
 Форум
Наукові конференції
Наукова спільнота - інтернет конференції
Світ наукових досліджень www.economy-confer.com.ua

 Голосування 
З яких джерел Ви дізнались про нашу конференцію:

соціальні мережі;
інформування електронною поштою;
пошукові інтернет-системи (Google, Yahoo, Meta, Yandex);
інтернет-каталоги конференцій (science-community.org, konferencii.ru, vsenauki.ru, інші);
наукові підрозділи ВУЗів;
порекомендували знайомі.
з СМС повідомлення на мобільний телефон.


Результати голосувань Докладніше

 Наша кнопка
www.economy-confer.com.ua - Економічні наукові інтернет-конференції

 Лічильники
Українська рейтингова система

ДО ПИТАННЯ ПРО АКТУАЛЬНІСТЬ РЕФОРМУВАННЯ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

 
17.05.2010 11:27
Автор: Сидоренко Олексій Миколайович, студентський проректор з наукової роботи Національного університету державної податкової служби України
[Податкова система. Бюджетна система. Державне регулювання економіки]
В умовах перебудови економіки України, створення нових соціальних та економічних відносин у суспільстві, розбудови нашої держави як незалежної та самостійної, важлива роль відводиться податковій системі.
Нагальною потребою сьогодення є забезпечення збалансованого розвитку всіх підсистем суспільства, гармонізації інтересів різноманітних соціальних та бізнесових верств, створення міцного економічного базису для інтеграції України у світову економічну систему. Але всіх для досягнення перерахованих вище цілей необхідно мати міцну фінансову базу, яка в основному форсується за рахунок податкових надходжень. Нажаль сьогодні через недосконалість системи податкового контролю в Україні до державного бюджету надходять далеко не всі податкові платежі. Саме тому на сьогодні є актуальним питання реформування системи податкового контролю в Україні і ПСУ.
Дослідженням даного питання займалися О.О.Ковальова, К.В.Ященко, О.В.Мрінська, О.Л.Голубцова, К.Г.Кейданський, В.М.Слепець Г.В.Дмитренко, О.М.Сальник, О.Є.Пристайко, А.В.Нонко, М. Я. Азаров та ін .
Питання про вдосконалення податкової системи, що відповідає стратегії євро інтеграційного розвитку країни, сприяє інноваційно-інвестиційної моделі економічного зростання, знаходиться в центрі уваги наукової та громадської думки з часу здобуття незалежності України. Особливо сьогодні, на державному рівні визнано гостроту проблеми оподаткування, пов'язаної з надмірністю податкового тягаря, що є однією з причин фінансової нестабільності підприємств, зменшення сукупного попиту, частини податкових надходжень до бюджету й економічної кризи. Реалізація податкової реформи в нашій державі повинна бути цілеспрямованою, системною, відкритою, виваженою, поступовою в часі. Метою реформування є досягнення якісно нового стану податкової системи України системи податкового контролю, за якого будуть створені сприятливі умови ведення бізнесу, зростання споживчого попиту на внутрішньому ринку при одночасному динамічному збільшенні сукупних податкових надходжень до державного та місцевих бюджетів.
Податкова система України є не конкурентоспроможною на світовому ринку, що спричинено дією перерахованих вище факторів, а це в свою чергу призводить до мало ефективності української економіки і її слабкості на зовнішньому ринку. Для підвищення конкурентоспроможності податкової системи України і нейтралізації перелічених вище факторів негативного впливу необхідно: реформувати податкове законодавство, з обов’язковим прийняттям податкового кодексу, де на законодавчому рівні зробити перерозподіл податкового навантаження на користь прямих податків з повною ліквідацією, або суттєвим зниженням ПДВ, реформувати систему податкової служби у напрямку посилення ролі і соціального статусу податкового інспектора, з метою підвищення ефективності роботи ДПСУ.
В цілому можна зробити висновок, що лише шляхом ґрунтовного реформування податкової системи України, приведення її до європейських стандартів, можливо поліпшити взаємовідносини між податковими органами та платниками податків, зробити їх прозорими і цивілізованими, вирішити всі протиріччя які виникають між ними у процесі господарювання та далі розбудовувати податковий механізм України, який забезпечить більш повне наповнення державного бюджету.

Список використаної літератури:
1. Соколовська А. М. До питання про податкову реформу в Україні // Фінанси України. – 2006. – №4. – С.55 – 62.
2. Гусак Ю. О. Конкурентоспроможність національної податкової системи, як елемент конкурентоспроможності країни // Формування ринкових відносин в Україні. – 2009. – №1(92). – С. 72–77.

e-mail: sidorenko007@ukr.net

Creative Commons Attribution Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License

допомогаЗнайшли помилку? Виділіть помилковий текст мишкою і натисніть Ctrl + Enter


 Інші наукові праці даної секції
НАПРЯМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СПІВПРАЦІ МІЖ ПОДАТКІВЦЯМИ ТА ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ В УКРАЇНІ
24.04.2010 10:10
ПРОБЛЕМИ БЮДЖЕТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18.05.2010 09:25
БЮДЖЕТНИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ ПРАВДА ЧИ МІФ
17.05.2010 18:53




© 2010-2024 Всі права застережені При використанні матеріалів сайту посилання на www.economy-confer.com.ua обов’язкове!
Час: 0.571 сек. / Mysql: 1367 (0.495 сек.)